Rainbow Six Extraction Oyunundan Kötü Haber Geldi

Ubisoft geçtiğimiz yıl Rainbow Six Quarantine adında yeni bir oyunu piyasaya süreceğini açıklamıştı. Fakat içinde bulunduğumuz pandemi döneminden kaynaklı oyunun adını Rainbow Six Extraction olarak değiştirdi.

İsim değişikliğinden hemen sonra E3’te oyunun çıkış tarihi oyunseverler ile paylaştı. Biz de sizinle bunu paylaşmıştık. Eylül ayında piyasaya sürülmesi beklenen Rainbow Six Extraction oyunundan kötü haber bugün geldi. Oyun eylül ayında piyasaya sürülemeyecek!

Rainbow Six Extraction‘ın normal şartlarda eylül ayında piyasada olması bekleniyordu. Fakat yapılan açıklamaya göre oyunun çıkış tarihini 2022’nin Ocak ayına erteledi. Ubisoft bunu kendi web sitesi üzerinden duyurdu.

Yapılan açıklamaya göre “oyun oynamadaki düşünce şeklimizi değiştirmeye yönelik” bir güncelleme söz konusu. Ubisoft net bir şekilde oyunu “Ocak 2022’de hak ettiği şekilde hayata geçirmek istediğini” belirtmiş.

Bu açıdan bakıldığında oyuncular tarafından olumsuz bir tepki alacak gibi değil. Çünkü oyun dünyası bunu Cyberpunk 2077 ile tecrübe etmişti. Bir çok oyuncu eksik ya da hatalarla dolu bir oyunun gelmesinden çok beklemeyi tercih ediyor. Ubisoft’da bunu görmüş olacak ki böyle bir karar almış.

Tek Erteleme Kararı Rainbow Six Extraction İçin Değil!

Rainbow Six Extraction gibi Riders Republic oyunu da ertelemeye uğrayan oyunlardan. Bu oyun için yapılan açıklamaya göre Ubisoft, oyunculara en iyi oyun deneyimini sunabilmek için oyunun çıkış tarihini 2 Eylül’den 28 Ekim’e ertelediklerini bildirdi.

Ubisoft oyuna dair “bazı ince ayarlar” yapmak için bu sürenin yeterli olacağını söyledi. Ayrıca beta sürecindeki oyunculardan da oyunu geliştirebilmek için daha fazla geri bildirim istedi.

Ubisoft hakkında son zamanlarda oyunların erteleme haberlerinden daha fazlasını da duymuştuk. Şirket geçtiğimiz hafta yıllık mali belgelerinde “zehirli bir çalışma ortamını önemli bir risk faktörü” olarak kabul ettiklerini ve bunu düzelteceklerini de söylemişti.

Hatta bunun yanı sıra Ubisoft çalışanları da kötü muameleye maruz kaldıklarını açıklamıştı. Zaten bu gibi faktörlerden dolayı projelerin ertelendiği kulislerde konuşulan konular arasında.

Ubisoft’un ilerleyen günlerde hem Rainbow Six Extraction hem de Riders Rupublic oyunları hakkında daha fazla açıklama yapması bekleniyor. Umarız Ubisoft en kısa zamanda bu sorunları çözer ve oyun piyasasındaki itibarını tekrar temizler. Çünkü bu, dolaylı olarak projelerin vaktinde yetişmesini de sağlayacaktır. Bu sayede şirket, oyunseverleri de daha memnun edecektir.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!