POCO X3 GT 5G Resmi Olarak Tanıtıldı!

Geçtiğimiz günlerde neredeyse tüm özelliklerinin sızdırıldığı iddia edilen POCO X3 GT 5G resmi olarak tanıtıldı. Böylece, ortaya çıkan sızıntılarla birebir uyuşan cihazın özellikleri daha da detaylanmış oldu.

POCO, ülkemizde de oldukça geniş bir kitleye hitap ediyor. Geçtiğimiz aylarda çıkan POCO X3 Pro ve POCO F3 bunun en büyük kanıtlarından birisi.

Ülkemizde de satılacağı tahmin edilen POCO X3 GT 5G, Redmi Note 10 Pro’nun küresel hali olarak ifade ediliyor. Çin’e özel üretilen Redmi Note 10 Pro, dünyanın geri kalanında POCO X3 GT 5G ismi ile satışta olacak gibi gözüküyor.

POCO X3 GT 5G Özellikleri ve Fiyatı

Sızıntılarda da ortaya çıktığı gibi POCO X3 GT 5G, 6.6 inç boyutunda bir ekrana sahip. Yeni öğrendiğimiz bilgilerden birisi ise bu ekranın türü oluyor. IPS LCD panele sahip cihaz 120Hz ekran yenileme hızı ile kullanıcılara sunuluyor.

Ekran ile ilgili söylenecek bir diğer detay ise çözünürlük. Şirket, FHD+ çözünürlüğe sahip POCO X3 GT 5G’yi, Gorilla Glass Victus ile destekliyor. Ayrıca, ekranda çentik yerine ön kamera için ufak bir delik görüyoruz.

Kamera özellikleri de sızıntılarda ortaya çıkan bilgilerle uyuşuyor. 64 MP çözünürlüğe sahip ana kameraya ek olarak iki adet daha kamera cihazda yer alıyor. Bunlardan birisi, tahmin edildiği, gibi 8 MP çözünürlüğünde ultra geniş açılı, diğer ise 2 MP makro kamera oluyor.

Cihazın işlemcisine baktığımızda ise MediaTek 1100 bizleri karşılıyor. Ayrıca, 8 GB RAM ve iki farklı depolama seçeneği de cihazdaki yerini alıyor. Depolama seçenekleri 128 GB ve 256 GB olarak belirtiliyor.

poco x3 gt 5g renk

Tüm bu özelliklerin yanı sıra cihazda 5000mAh bir batarya yer alıyor. Bu bataryanın 67W hızlı şarj desteğine de sahip olduğu ifade ediliyor. Cihazın işletim sistemi ise Android 11 tabanlı MIUI 12.5 oluyor. Bunların haricinde cihazın yan tarafında bir parmak izi okuyucusu mevcut.

POCO X3 GT için iki farklı sürüm piyasaya çıkıyor. Henüz Türkiye fiyatı belli olmasa da küresel fiyatlar açıklandı. Fiyat, 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanı için 299 dolar, 8 GB RAM ve 256 GB depolama alanı için ise 329 dolar olarak ifade ediliyor.

Cihazın rakiplerine göre uygun fiyatlı olduğunu söylemek mümkün. Ülkemizdeki fiyatı için bir tahmin yapmak gerekirse 2.500 TL – 2.800 TL + vergilerden oluşan bir ücret vermek yanlış olmayacaktır. Ancak, satış tarihi hakkında bilgileri önümüzdeki günlerde öğreneceğiz gibi gözüküyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.