POCO MWC Etkinliği için Resmi Tarih Duyuruldu!

POCO, Xiaomi’nin bir alt markası olarak karşımıza çıkıyor. Ürettikleri giriş ve orta segment telefonlar, geçtiğimiz yıllarda fazlasıyla popüler oldu. Xiaomi’nin alt markası POCO, yeni cihazlarını tanıtacağı bir MWC etkinliği düzenliyor. Etkinlikte, POCO’nun yeni telefonları hakkında bilgi vermesi bekleniyor.

POCO telefonları, geniş model sayısı ve uygun fiyatına rağmen sağladığı güçlü bileşenleri sayesinde fiyat/performans ürünlerini severleri memnun etmeye devam ediyor. POCO’nun ülkemizde de popüler olduğunu söylemek mümkün.

Şirket, yeni bir cihaz tanıtımı yapacağı etkinliği 28 Şubat’ta gerçekleştirmeyi planlıyor. Etkinlik fiziksel katılımcılar için limitli bir şekilde düzenlenecek. Etkinliğin çevrimiçi bir yayın ile sunulması da büyük bir ihtimal taşıyor. Henüz resmi bir duyuru olmasa da POCO’nun bu etkinliği teknoloji severler ile YouTube üzerinden paylaşacağını tahminler arasında.

Buna ek olarak MWC 2022 etkinliğine de fiziksel katılım gerçekleşecek. POCO’nun küresel bürosunun başı, Kevin Qiu etkinliğin gerçekleşeceği binanın 3. salonunda olacak. Qiu, POCO’nun küresel olarak yayılmasından ve yeni cihazlar hakkında gelişmelerden bahsedecek.

POCO MWC Etkinliği: X4 Pro 5G Duyurulabilir

POCO, daha önceden bahsettiğimiz gibi, düşük bütçeli telefonları ile popüler hale gelmiş bir şirket. Şirket, POCO F1’i çıkardığında tüm gözleri ve dikkati üstüne çekmeyi başarmıştı. Fakat, F1’in çıkmasının ardından POCO bir sürü farklı model de üretti.

Xiaomi’nin alt markası, F de dahil olmak üzere X, C ve M serilerine birçok telefon POCO modeli kendini gösterdi. Ülkemizde de dahil olmak üzere bu aralar X model telefonlarının popüler olduğunu söylemek mümkün. Şimdi de seriye yeni bir telefon geleceği hakkında sızıntılar mevcut.

poco x3 gt 5g

28 Şubat’ta olan etkinlikte, şirketin, POCO X4 Pro 5G’yi tanıtacağı tahminler arasında. Çıkan söylentiler POCO X4 Pro’nun, Redmi Note 11 Pro ile çok benzeyeceği yönünde. Dolayısıyla, yeni POCO’nun 6.67 inch FHD+ 120 Hz AMOLED ekrana, Snapdragon 695 işlemci setine, 67W hızlı şarja ve 108 MP’lik bir kameraya sahip olmasını ön görüyoruz. Fakat, bu bilgilerin doğrulanması için 28 Şubat’ı beklememiz gerekiyor.

POCO severler, 28 Şubat ile birlikte istedikleri bilgilere erişebilecekler. Dediğimiz gibi POCO, ülkemizde de popüler bir marka. Dolayısıyla bizler de Xiaomi’nin bize neler sunacağını merak ediyoruz. Sizlerin POCO’nun MWC etkinliğinden beklentileriniz neler? Nasıl bir cihazın yayınlandığını görmek istersiniz? Konuyla ilgili görüşlerinizi bizimle yorumlarda paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: https://pocketnow.com/poco-host-its-mwc-2022-event-february-28

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

İngiliz dilbilimi okuyan ve oyun oynamaya bayılan bir teknoloji meraklısı.