PlayStation State of Play Etkinliğinde Neler Duyuruldu?

Dün gece PlayStation YouTube kanalından yayınlanan PlayStation State of Play etkinliğinde yeni oyunlara dair bazı bilgiler bizlerle paylaşıldı. Peki düzenlenen etkinlikte neler duyuruldu? Death Stranding: Directors’s Cut için tarih verildi mi?

Moss: Book II

İlk kez karşımıza 2018’de çıkan ve bir milyondan fazla satan Moss, dün akşam yapılan State of Play etkinliğinde ikinci oyunu için de duyuruldu. İlk oyunun aksine ikinci oyun olan Moss: Book II PlayStation VR için gelecek.

Sony ve geliştirici Polyarc oyunun çıkacağını söylese de net bir çıkış tarihi vermediler. Fakat önümüzdeki tatil döneminde çıkabileceğini eklediler.

Bunun yanında Polyarc tasarım direktörü Josh Stiksma IGN’e verdiği demeçte, “Aldığımız en büyük geri bildirimlerden biri, oyuncuların daha fazlasını istemesiydi” dedi.

Quill ile daha fazla zaman geçirmek istediler, bu yüzden bu oyun daha büyük olacak. Böylece, yeni bulmacalar, düşmanlar, ortamlar, silahlar vb. bekleyebilirsiniz. Oyuncu bir sarmaşığı yakalayabilir ve Quill için bir köprü oluşturmak üzere uzatabilir”.

Arcadegeddon

Arcadegeddon, bugünkü etkinlik sırasında ortaya çıktı. Arcadegeddon bir aksiyon oyunu. Hatta ortalıkta dolaşan belirgin bir Fortnite kokusu var. Tek başına veya dört oyunculu olarak oynanabilen bir nişancı oyunu.

Oyunu ayrıca PC’de oynamak isteyenler Epic Games’ten de alabilirler. Erken erişim etkinlikle beraber aktif oldu. Tam sürümünün ise 2022 yılında çıkması planlanıyor.

Tribes of Midgard

Tribes of Midgard için lansman sonrası yeni detaylar ortaya çıktı. Oyun Wolf Saga sezonuyla başlayacak ve yeni bir “rune” sistemi olacak.. Ayrıca, özel Saga görevleri ve sezona özel öğeler de olacak. 27 Temmuz’da PS4 ve PS5 için çıkacak.

FIST: Forged in Shadow Torch

FIST: Forged in Shadow Torch, kötü makinelerden kaçan ve sırtına takılı dev sarı bir robot kolu ile dolaşan bir tavşanı oynadığımız bir oyun. 7 Eylül’de PlayStation 4, Playstation 5 ve PC’de çıkacak.

İlk olarak 2020’de PlayStation 4 için ortaya çıktı, ardından PS5 için onaylandı. Fakat hemen ardından ertelendi. Arcade tarzı dövüş, çözmek için çeşitli sırlar ve yükseltmeler içerecek.

Hunter’s Arena: Legends

Mantisco bugünkü yayında, “RPG, MOBA ve diğer birçok [tür]”ü birleştiren bir oyun olan Hunter’s Arena: Legends’ın PS4 ve PS5’e geleceğini duyurdu. Üstelik hem PvE hem de PvP’nin yanı sıra iki savaş moduna sahip olacak. Ayrıca 3 Ağustos’ta hem PS4 hem de PS5 için PS Plus’a gelecek.

SIFU – Fight Club

Daha önce bu yılın başlarında ortaya çıkması planlanan güzel bir kung-fu oyunu olan SIFU, 2022’nin başlarına ertelendi. Yine de yenildikçe nasıl yaşlandığınızı gösteren yepyeni bir fragman aldık. Oyunun, PS4, PS5 ve PC’de piyasaya sürülmesi planlanıyor. Ancak, oyunu oynamak isteyenler biraz daha beklemek zorunda kalacak.

JETT: The Far Shore

Sony, bağımsız geliştirici Superbrothers tarafından geliştirilen JETT: The Far Shore’u tanıttı . Yeni oyun, bazı yönlerden No Man’s Sky’ı andırıyor ve hem yürüyerek hem de uzay gemisiyle bilimkurgu keşfini içeriyor. Fakat muhtemelen odak noktası öncelikle keşif olacaktır. Oyun bu yıl PlayStation 4 ve Playstation 5 için piyasaya sürülecek.

Demon Slayer: The Hinokami Chronicles

Bugünkü State of Play sırasında Demon Slayer’a da geniş bir bakış attık. 15 Ekim’de PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series X|S için piyasaya sürülecek. Çok popüler olan animenin bir video oyunu uyarlaması Demon Slayer. Özellikle hayranları bu oyunu merakla bekliyorlar.

Lost Judgment

Sega, bugünkü etkinlikte Yakuza’nın özel bir dedektif içeren oyununun devamı olan Lost Judgment’ın PlayStation 4 ve Xbox One sahipleri için ücretsiz bir yükseltme içereceğini duyurdu. Sega ayrıca Kamurocho ve Ijincho’da bir hikaye genişletme seti içeren Digital Ultimate Version ile üç farklı versiyon da gösterdi.

Death Stranding: Director’s Cut 

Death Stranding: Director’s Cut çıkış tarihi, bir dizi yeni içerikle birlikte açıklandı . Yeni savaşlar ve gelişmiş savaş mekaniklerinin yanı sıra atış poligonu, kargo mancınığı, yeni hikaye görevleri ve yarış modu gibi öğeler içeriyor. 24 Eylül’de çıkacak ve şu anda ön siparişler mevcut.

Deathloop

Son olarak Sony, yeni bir fragmanda Deathloop’a kapsamlı bir bakış sağladı. Arkane’nin farklı bir mod görünümüne sahip alternatif bir 1960’larda geçen yeni nişancı oyunu, bu yılın başlarında tamamen ortaya çıktı.

Arkane Studios’un ana şirketi Bethesda artık Microsoft’a ait olsa da, Deathloop konsolda PlayStation’a özel olmaya devam ediyor. 14 Eylül’de PlayStation 5 ve PC için piyasada olacak.

Ne yazık ki State of Play etkinliğinde, God of War’ın devam haberi yoktu. Ayrıca Horizon: Forbidden West de gözükmedi. Beklenen sürümler hakkında daha fazla bilgi aldığımız zaman sizinle paylaşacağız. Haberlerden uzak kalmamak için bizi takip edin.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!