PlayStation Plus Ağustos Oyunları Ortaya Çıktı!

Bilindiği üzere PlayStation Plus kapsamında her ay bazı oyunlar kullanıcılara ücretsiz olarak sunuluyor. Fakat bir süredir bu oyunlar resmi açıklama yapılmadan önce sızdırılmış oluyor. Bu sızdırmalar sayesinde PlayStation Plus 2021 Ağustos oyunları listesi de belli oldu!

Hangi Oyunlar Ücretsiz Olarak Verilecek?

Normal şartlarda her ayın son haftasında bir sonraki ayın ücretsiz oyunlarının duyurusu yapılıyor. Fakat bir süredir ortaya çıkan sızıntılar sayesinde 2021 Ağustos ayı içerisinde kullanıcılara ücretsiz olarak verilecek olan oyunların listesi de belli oldu.

Üstelik bu sefer sızıntıyı PlayStation tarafından paylaşıldı! Yanlışlıkla paylaşılan oyunlar hemen kaldırıldı.

Önümüzdeki ay PlayStation Plus’ta üç yeni oyun yer alacak. Bu oyunlardan ikisi Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville ve Tennis World Tour 2. Buna ek olarak Hunter’s Arena: Legends oyunu PlayStation 5 kullanıcılarına özel olacak.

Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville

Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2’nin devamı niteliğinde olan oyun bu ay kullanıcılara ücretsiz bir şekilde verilecek oyunlardan ilki. Oyun Garden Warfare 2’ye göre daha da gelişmiş. Peashooter ve Chomper gibi tanıdık yüzler oyunda yer alıyor.

Ayrıca toplamda 11 harita mevcut. Bunlar; Neighborville Town Center, Mount Steep, Z-Tech Factory, Turning Point, Peachy District, Ruiny Ruins, Colossal Fossil, Weirding Woods, Goopy Gully, Loggy Acres, Ruiny Ruins ve Daisy Drive haritaları.

Tercihe göre arkadaşlarınızla çevrimiçi olarak ya da aynı ekranı ikiye bölerek oynayabileceğiniz 6 farklı PvP modu da mevcut. Bunların içerisinde Battle Arena da dahil. Bunun yanı sıra Ops adında bir PvE modu mevcut. Bu modda ise Mount Steep, Neighborville Town Center ve Weirding Woods bölgelerini geri almak için mücadele ediyorsunuz.

Hunter’s Arena: Legends (Sadece PlayStation 5 için)

Başlıkta da belirttiğimiz üzere Hunter’s Arena: Legends oyunu sadece PlayStation 5 kullanıcılarına özel olacak. Oyunda Asya kıtasındayız. Bilinmeyen bir güç serbest bırakılıyor ve şeytanlar bu kıtayı istila ediyor. Ortadaki krizi durdurmak ise bir araya gelmiş olan avcıların görevi.

Fakat ortada büyük bir sorun söz konusu. Çünkü mührü kıran ve şeytanları serbest bırakan kendi içlerinden birisidir. Dolayısıyla avcılar kem kendi aralarında hem de şeytanlara karşı mücadele vermektedir.

Tennis World Tour 2

Son olarak sporseverleri sevindirecek bir oyun karşımızda. Tennis World Tour 2. Oyunda dünyanın en iyi tenis oyuncularından birisini almanız ya da kendi oyuncunuzu yaratmanız mümkün. Amaç belli; tabii ki zirveye çıkmak!

Oyun fizikleri ve grafikleri açısından bakıldığı zaman oldukça güzel bir oyun. Zaten piyasada çok fazla tenis oyunu da mevcut değil. Fakat piyasadaki en iyi tenis oyunlarından birisi olduğunu da belirtelim

Oyunu tek başınıza oynayabileceğiniz gibi arkadaşlarınızla da oynayabilirsiniz. Hatta rakip olarak değil, aynı takımda çiftler klasmanında bile mücadele edebilirsiniz.

Ortaya çıkan sızıntılara göre PlayStation Plus 2021 Ağustos ayı oyunları listesi bu şekilde. Fakat resmi açıklamanın henüz yapılmadığını da belirtmekte fayda var.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!