PlayStation Oyunlarına Telefonla Yardım Özelliği Gelebilir

Teknolojik gelişmelerden etkilenenler sadece bilgisayar oyunları olmadı. Bilgisayar ve telefon oyunlarının yanı sıra oyun konsolları da büyük gelişme gösterdiler. Özellikle PlayStation 3, oyun konsollarında yeni bir devrin başlamasını sağladı. Bu devri başlatan PlayStation’ın üreticisi Sony yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. İddialara göre Sony, PlayStation oyunlarına, telefonla iletişim kurarak yardım etme özelliği getirecek.

Birçok bilgisayar oyunu tutkunu, PlayStation 3 ile birlikte oyun konsollarını tercih etmeye başladı. Konsol cihazları gibi konsol oyunları da gelişme gösterdiler. Bunun sonucunda da gerçekçiliği ve oynanabilirliği çok yüksek seviyede oyunlarla karşılaştık. Ancak kimi zaman bu oyunlar oyuncuları oldukça zorlayacak seviyelere kadar çıktı. Söylentiler Sony’nin zorluklarla mücadelede ortaya yeni bir yöntem çıkaracağı yönünde.

Özellik Çok Yakında Açıklanabilir

PlayStationa Telefonla Yardım Özelliği Gelebilir

Sony, Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü’ne yeni bir patent için başvurdu. Başvurunun içeriği incelendiğinde Sony’nin PlayStation’a, telefonla yardım özelliği getirebileceği fikri oluştu.

İddialara göre Sony, bu özellik ile birlikte oyuncuların oyunlarda takılıp kaldıkları yerlerde yardım almalarını sağlayacak.

Özellik, aynı oyunu oynayan oyuncuları ortak bir sunucuya aktaracak. Oyuncular yardıma ihtiyaç duyduklarında yardım talep et özelliğini kullanarak sıraya geçecekler. Daha sonra yardım etmeyi kabul eden oyuncu ile yardım talep eden oyuncu eşleştirilecekler. Eşleşmeden sonra, oyuncular birbirlerine konsol aracılığıyla sesli ya da yazılı bir şekilde yardım edebilecekler.

Bunun dışında iddialara göre Sony, bu özelliği PlayStation mobil uygulamalarına da getirecek. Bu sayede konsol üzerinden iletişime geçemeyen oyuncular, cep telefonlarındaki PlayStation uygulaması sayesinde de iletişim kurabilecekler.

İletişimin yeterli olmadığı noktada yardımcı olan oyuncunun oyunun kontrolünü eline alması gibi bir ihtimal de mevcut. İddialara göre Sony, çok zor oyunlarda yardıma ihtiyaç duyan oyuncular için böyle bir özellik geliştirebilir.

Sony tarafından geliştirileceği iddia edilen bu özellik daha önce Nintendo tarafından kullanıma sunulmuştu. 1987 yılında Nintendo, “Nintendo Game Play Counselors” adındaki bir hizmeti kullanıma sundu. Bu hizmet kapsamında oyucular, Nintendo Power dergilerinde bulunan telefon numaralarını arayarak oyunlar için ipucu hizmeti almışlardı.

Tabii ki bunların hepsi şu anlık iddiadan ibaret. Şirket, patent konusunda başvuru yapmış olsa bile bu durum kesin olarak böyle bir özellik geliştireceklerini göstermiyor. Çünkü, Sony gibi büyük şirketler her yıl bu şekilde çeşitli patent başvurularında bulunabiliyorlar.

Sony, konu hakkında henüz resmi bir açıklama yapmadı. Ancak iddialar doğruysa kısa bir süre içerisinde açıklama yapılması oldukça muhtemel.

Sizce, PlayStation oyunlarına telefonla yardım özelliği gelecek mi? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.