PlayStation, Gran Turismo 7 İçin Bir Beta Testi Yayınladı

Oyuncular, PlayStation web sitesinde Gran Turismo 7 için hazırlanan bir beta testi buldu. Resmi duyuru olmadan siteye eklenen beta testi hakkında Sony hala açıklama yapmadı.

PlayStation web sitesinde bir köşede saklı halde bulunan beta testi, şu anda erişime açık değil. Oyunun çıkış tarihi de hala belli değil. Ancak 2021 yılı içerisinde oyunun çıkmayacağı kesin.

Bir süredir beklenen Gran Turismo 7, yarış simülasyonu olarak karşımıza çıkıyor. Muhtemelen pandemi dolayısıyla oyunun lansman tarihi 2022 yıla ertelenmişti ancak gizlice siteye iliştirilen bu beta sürümü, tarihin öne çekilebileceğini gösteriyor.

Yalnızca PlayStation’da oynanan Gran Tourismo serisi, neredeyse bütün gerçek otomobillerin lisanslı bir örneğini içeriyor. Oldukça çeşitli olan bu araçların görünümünü ve performansları, gerçeği aratmayacak şekilde tasarlanmış.

Oyun aynı zamanda PlayStation markası altında en çok satan video oyunu serisi olarak karşımıza çıkıyor. Yaklaşık 80 milyon kopya satan PlayStation, serinin 7. oyununun lansmanı için hazırlanıyor.

gran-turismo-7
Görsel: PlayStation

Dünyanın dört bir yanındaki otomobil hayranları tarafından oldukça sevilen oyun, aynı zamanda yarış simülasyonu olmasıyla dikkatleri üzerinde topluyor. Ses yenilikleri, modelleme ve manzara fotoğrafı alma özelliğiyle oyun gerçek bir yarış oyunu tecrübesi sunuyor.

Buna ek olarak çevrimiçi özelliğiyle de oyuncu kitlesini büyüten Gran Turismo, grafik ve oynanışıyla olumlu eleştiriler almaya devam ediyor. Oldukça sadık bir hayran kitlesine sahip olan oyun son çıkışını 2017 yılında yapmıştı.

Ayrıca son oyun, detaylar bakımından da oldukça ilgi çekmişti. Örneğin, oyuncular yarış sırasında pistin az kullanılan kısmından geçtiklerinde değişen zemini ve çıkan toz bulutlarını görebiliyorlar.

2017 çıkışlı oyunuyla kendisini kanıtlayan serinin yeni oyunu da oyuncular tarafından sabırsızlıkla bekleniyor. Oyunun lansmanını erteleyen Sony, muhtemelen tepki ölçmek için siteye gizli bir beta sürümü iliştirmiş olmalı.

PlayStation Gran Turismo 7 Beta Sürümüne Nasıl Erişebiliriz?

Her ne kadar resmi bir şekilde duyurulmamış olsa da, PlayStation Gran Turismo 7 beta sürümüne erişmek PS5 kullanıcıları için mümkün gibi gözüküyor.

Oyunun beta sürümüne erişmek için, PlayStation’ın web sitesine gitmeniz gerekecek. Ardından bir görev başlatarak, İtalya görevini seçip ilgili kampanyalara geçiş yapmalısınız.

Kampanyalarda bulacağınız beta kodu, Gran Turismo 7 beta testine girmenizi sağlayacak. Bazı kullanıcılar kodun çalışmadığını aktarıyor ancak birçok oyuncu girip oyunu denemiş bile.

En iyi yarış oyunları listesinde yer alan Gran Turismo serisi, PlayStation 4/5 konsollarında satışa çıkacak. ”Gerçek hayattan daha iyi” olacağı söylenen Gran Turismo 7 hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Uzun zamandır yoğun olarak oyun dünyasıyla ilgilenen, teknoloji meraklısı. Aynı zamanda bilim kurgu aşığı bir felsefe öğrencisi.