Otter, Yapay Zeka Kullanarak Toplantıları Özetleyecek

Dünya genelinde çoğu şirket pandemi sürecinde evde çalışmaya oldukça alıştı. Özellikle evden çalışan kişiler için de toplantılara katılım sağlamak her zaman pek mümkün olmuyor. Ancak bir şirket bu durumu telafi edecek gibi gözüküyor. Otter, geliştirdiği yeni yapay zeka sistemi ile toplantıları özetleyecek.

Gelişen teknoloji ile iş hayatındaki gelişmeleri takip etmek oldukça kolay. Önemli bir toplantıyı kaçırmak bile artık dert olmaktan çıkıyor. Otter tarafından geliştirilen yapay zeka ile toplantı özetleme sistemi de bunu sağlayan unsurlardan biri.

Yapay zeka sistemi, otomatik olarak kaçırdığınız toplantının bir özetini sizin için oluşturuyor. Bu toplantı özetini oluşturmak için AI tabanlı bir asistan kullanıyor ve “Otomatik Özet” özelliğine entegre ediyor. Bu da aslında toplantının tamamına katılmak veya dinlemek zorunda kalmadan, toplantıdaki konuşmacıların söylediklerinin özetini öğrenebileceksiniz demek oluyor.

Otter uygulamasıyla yapılacaklar listesi oluşturmak da mümkün hale geliyor. Buna da uygulama “Toplantı Taşları” paneli adını veriyor. Bu paneli kullanarak toplantı hakkında ki özet bilgiye rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Ayrıca notlar bölümünde toplantı sırasında vurgulanan önemli anları kolaylıkla bulabilirsiniz. Bununla birlikte toplantı sonrası önemli notları da kopyalayabilmeniz mümkün. Kopyaladığınız bu notları daha sonra indirerek kullanmayı da mümkün kılıyor.

Otter ile Toplantı Özetlemek Artık Mümkün Oluyor

Toplantınız sonrasında yapabileceğiniz diğer uygulamalar için de iyileştirmeler mevcut. Otter toplantı özetleme sisteminde, Otter Asistan isimli aracı kullanarak notlarınızı hızlı bir şekilde düzenleyebilirsiniz. Ayrıca slaytlarınızı oluşturabilir ve sunumunuza resimler ekleyebilirsiniz.

Buna ek olarak toplantılarınızı takvim panelinden yönetebilir ve doğrudan bu paneli kullanarak katılım sağlayabilirsiniz. Anasayfanızdaki akışta toplantının önem düzeyinizi de görebilirsiniz. Bir başka deyişle akışta yer alan bölümden önemli toplantıları önceden görüntülemek mümkün hale geliyor. Böylece planlama yapmak da kolaylaşıyor.

Otter Toplantı özetleyecek

Her ne kadar toplantılara eş zamanlı olarak katılmak faydalı olsa da Otter’ın alternatif sunması kullanıcılar için yararlı demek yanlış olmayacaktır. Otter toplantı özetleri, kaçan toplantılara bir telafi sağlayacaktır. Özellikle evden çalışmanın zorunlu olduğu meslek kolları bu uygulamadan yararlanacaktır.

Çünkü bildiğiniz gibi pandemi süreci tüm dünyada, online toplantılarda artışa neden oldu. Bu gibi uygulamaları kullanmak süreci yönetmek adına mantıklı olacaktır. Otter’ın yeni geliştirdiği AI işleviyle iş ile ilgili gelişmeleri iş arkadaşlarına sormadan da öğrenmek mümkün hale geliyor. Bu da hem zaman tasarrufu hem de iş yükünü oldukça hafifletecektir diyebiliriz. Siz Otter’ın toplantıları özetleyecek yeni aracı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: https://www.engadget.com/otter-ai-meeting-summary-120032728.html

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojinin her alanı ile yakından ilgilenen ve bunları insanlarla buluşturmaktan oldukça keyif alan biriyim!