Ordu İçin Özel: Samsung Galaxy S20 Tactical Edition

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, bu hafta içinde hiç beklenmeyen Galaxy S20 Tactical Edition isimli modelini duyurdu. Cihaz, Amerikan Federal Hükümeti ve Savunma Bakanlığı’nın ihtiyaçları için ABD Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) standartlarına uygun iki şifreleme katmanı kullanıyor.

Galaxy S20 Tactical Edition’ı Galaxy S20’den ayıran en belirgin detaylardan biri ise tasarımı. Telefonun kasası, dayanaklılık için tank zırhı gibi kaplanmış. Telefon ayrıca gece görüş özelliğine sahip. Gece görüş sistemi aktif edildiğinde telefonun ekranı otomatik olarak kapanıyor.

Samsung Galaxy S20 Tactical Edition
Samsung Galaxy S20 Tactical Edition

Bu telefonda, diğer telefonlardan bildiğimiz uçak modu özelliğinden çok daha gelişmiş olan bir gizli mod özelliği bulunuyor. Cihazda, askeri personellerin görev planlaması, saha dağılımı ve rapor hazırlığı yapmaları için DeX yazılımı da bulunuyor.

Askeri bir telefon söz konusu olunca, güvenlik kısmı da telefonun en önemli noktalarından birisi oluyor elbette. Samsung, güvenlik konusu hakkında Galaxy S20 Tactical Edition’ın DualDAR mimarisini temel alan çift katmanlı şifreleme yeteneklerine sahip askeri sınıf derecesinde bir güvenlik sistemine sahip olduğunu söyledi.

Galaxy S20’de olduğu gibi 6,2 inç büyüklüğünde 2K çözünürlüğüne ve 120 Hz yenileme hızına sahip Dinamik AMOLED ekran sunan S20 Tactical Edition, kamera tarafında ise  64 MP + 12 MP + 12 MP kalitesinde 3 kameraya yer veriyor. Android 10 tabanlı One UI 2.0 yazılımını kullanan cihaz, süper hızlı şarjı destekleyen 4.000 mAh büyüklüğünde bataryaya sahip. Snapdragon 865 işlemcisi, 12 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanıyla gelen telefon 2020 yılının 3.çeyreğinde satışa sunulacak. Cihazın satış fiyatı ise şimdilik belli değil ve muhtemelen son kullanıcılar için satışa sunulmayacaktır.

Samsung Galaxy S20 Tactical Edition Teknik Özellikleri

  • 6,2 inç büyüklüğünde Dinamik AMOLED ekran (120Hz ekran yenileme hızı)
  • Snapdragon 865 işlemci
  • 12 GB RAM
  • 128 GB dahili depolama alanı (microSD kart ile 1TB’a kadar arttırılabiliyor)
  • 64 MP + 12 MP + 12 MP arka kamera
  • 10 MP ön kamera
  • 4000 mAh batarya
  • 5G, Bluetooth 5.0 desteği ve askeri güvenlik sertifikaları

Samsung’un orduya özel üreteceği Tactical Edition her ne kadar son kullanıcıyı hedeflemese de, güvenlik konusunda ne kadar iyi olabileceğini tüm dünyaya gösterebilmek adına iyi bir fırsat gibi gözüküyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

“Ordu İçin Özel: Samsung Galaxy S20 Tactical Edition” üzerine bir yorum

Yorumlar kapalı.