Oppo’nun Yeni Akıllı Saati ile İlgili Önemli Gelişme!

Son senelerin en popüler markalarından Oppo’nun yeni akıllı saati ile ilgili son derece önemli bir gelişme ortaya çıktı. LetsGoDigital’ın iddiasına göre Oppo’nun yeni akıllı saati “Oppo Watch Free” ismine sahip olacak.

Ülkemizde de son derece geniş bir kitleye hitap eden Oppo, ürettiği telefonlar ile yüksek satış rakamlarına ulaşıyor. Şirketin önümüzdeki günlerde yeni Oppo Reno 6 serisini de tanıtması bekleniyor.

Ancak kullanıcılar, Oppo cephesinden yeni bir telefon tanıtımı beklerken LetsGoDigital, şirketin bambaşka bir ürün üstünde çalıştığını gösteriyor.

Şirket, 25 Mayıs tarihinde Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi’ne Oppo Watch Free isim hakkı başvurmuş gibi gözüküyor. Ürünün sınıflandırması olarak ise akıllı saat ve spor saati tanımlarını görmek mümkün. Ayrıca, spor amaçlı bir saat olduğu da ifade ediliyor.

opponun-yeni-akilli-saati-watch-free

Günümüzdeki akıllı saatlerin neredeyse hepsinde spor takibi özellikleri mevcut. Bu nedenle Oppo Watch Free’nin sunduğu hizmetler şaşırtıcı bir bilgiyi açığa çıkarmıyor. Ancak bu dosya, Oppo’nun yeni akıllı saati üzerine çalıştığını doğrular nitelikte.

Geçtiğimiz günlerde Samsung’un EUIPO’ya yaptığı başvuru da ortaya çıkmıştı.

Oppo Watch Free, Seriyi Devam Ettiriyor

Oppo’nun ilk akıllı saat çalışması bu değil. Şirketin halihazırda bir akıllı saati satışta bulunuyor. Oppo Watch isimli giyilebilir teknoloji ürünü, geçtiğimiz senenin mart ayında tanıtılmıştı.

41mm ve 46mm boyutlarına sahip iki farklı modeli olan Oppo Watch, başarılı bir akıllı saatin özelliklerine sahip. Kavisli ekran tasarımı ve AMOLED ekranı bulunan ürün oldukça şık görünüyor. Görünüş açısından Apple Watch’a benzediğini söylemek de mümkün.

Uzun pil ömrü, kalp atışı ve uyku takibi gibi sağlık özellikleri, egzersiz modları vb. alanlarda kullanım sunan Oppo Watch’ta işletim sistemi olarak ise Wear OS yer alıyor.

Benzer özellikleri Oppo Watch Free’de de görmemiz olası. Özellikle başvuruda yer alan spor amaçlı kullanım ifadesi bunu kanıtlar nitelikte.

Ayrıca, şirketin daha önce “Free” ismini kullandığı başka ürünler de mevcut. Oppo, Enco Free isimli kulaklıklarını da daha önce satışa çıkarmıştı.

Yeni Oppo Watch Free’nin; biraz daha uygun fiyatlı ve daha küçük boyutlu bir akıllı saat olması muhtemel. Şimdilik konuyla ilgili detaylar ortaya çıkmasa da şirketin yine Wear OS kullanması da olası.

Önümüzdeki dönemde Oppo Watch Free ile ilgili daha detaylı bilgilere erişeceğimiz şüphesiz bir gerçek. Şirketin yeni akıllı saatini bu sene içerisinde tanıtacağı tahmin ediliyor. Siz de konuyla ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.