Oppo Manyetik Kablosuz Şarj Cihazı Geliyor!

Son zamanlarda manyetik kablosuz şarj cihazları oldukça popüler olmaya başladı. Özellikle Apple tarafından üretilen şarj cihazı, kullanıcıları tarafından çok beğeniliyor. Şirketler, Apple’ın şarj cihazından yola çıkarak yeni şarj cihazları üretmeye başladılar. Bunun üzerine araştırmacılar tarafından paylaşılan bilgilere göre Oppo da manyetik kablosuz şarj cihazı üreten şirketlerin içerisine katılıyor.

Şarj cihazı üreten şirketlerin başında şimdilik Realme ve Oppo geliyor. Bilindiği üzere Realme, geçtiğimiz günlerde manyetik bir kablosuz şarj cihazı üreteceğini duyurmuştu.

Realme, önümüzdeki günlerde MagDart adındaki kablosuz şarj cihazını satışa çıkartmaya hazırlanıyor. Şirket, böylece kendi manyetik şarj cihazını üreten ilk Android akıllı telefon üreticisi olacak.

Bunun dışında Realme ile birlikte çalışmalarına devam eden Oppo da manyetik kablosuz şarj cihazı üzerinde çalışıyor. Hatta araştırmacılar, Oppo tarafından tasarlanan kablosuz şarj cihazının görselini sızdırdılar.

Şarj Cihazıyla Alakalı Net Bilgiler Henüz Bulunmuyor

Teknoloji araştırmacıları, Oppo’nun manyetik bir kablosuz şarj cihazı üzerinde çalıştığı bilgisine ulaştılar. Ancak şirket, şarj cihazıyla alakalı herhangi bir bilgi paylaşımı yapmadı.

Oppo Manyetik Kablosuz Şarj Cihazı

Sızdırılan görselde, şarj cihazında bir tane USB-C girişi olduğu görünüyor. Bunun dışında cihazın boyutu, teknik özellikleri gibi bilgilere henüz ulaşılamadı. Ancak araştırmacıların görsellere ulaştığını düşünürsek şirketin yakın zamanda bir tanıtım yapması oldukça muhtemel gözüküyor.

Bilindiği üzere Realme, MagDart konusunda oldukça iddialı. Şirket tarafından yapılan iddialara göre MagDart, MagSafe’e göre %440 daha hızlı olacak. Böylece Realme tarafından üretilen kablosuz şarj cihazı, piyasadaki en güçlü kablosuz şarj cihazı olmayı hedefliyor.

Ancak Oppo tarafından tasarlanan şarj cihazı bu planları bozabilir. Çünkü Oppo, genellikle kullanıcılarını memnun edecek performans seviyesi yüksek cihazlar üretmeyi hedefliyor. Bu kapsamda şirketin üreteceği kablosuz şarj cihazı, şu anki piyasada en iddialı şarj cihazlarından birisi olabilir.

Tabii ki şarj cihazıyla alakalı net bilgiler henüz bilinmediği için bu konuda net bir yorum yapmak mümkün değil. Oppo tarafından şarj cihazıyla alakalı bilgiler paylaşıldıktan sonra cihazın performansını yorumlamak daha doğru olacaktır. Şimdilik bilinen tek bilgi Oppo’nun yakın zamanda manyetik bir kablosuz şarj cihazı tanıtacağı oldu.

Sizler Oppo tarafından geliştirilen şarj cihazı hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu kablosuz şarj cihazı, piyasadaki rakiplerinden daha güçlü olacak mı? Şirket nasıl bir fiyatlandırma politikası izlerse piyasada başarılı olabilir? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.