Oppo Find X4 Pro Özellikleri Ortaya Çıktı!

Oppo markasının son dönemlerde merakla beklenen cihazı Find X4 Pro modelinin önemli özellikleri ortaya çıktı. Üstelik telefon, beklediğimizden çok daha güçlü bir halde kullanıcıların karşısına çıkacak gibi gözüküyor!

Bildiğiniz üzere Oppo, bu senenin mart ayında Find X3 ve Find X3 Pro modellerini kullanıcılara duyurdu. Bu modeller her ne kadar Türkiye’de satılmasa da yurt dışında büyük bir yankı uyandırdığını belirtmekte fayda var. Ülkemizde satılan en güncel model ise Find X2 Pro oluyor.

Oppo, bu iki modelde Snapdragon 870 ve Snapdragon 888 çiplerinden yararlanmıştı. Bunun dışındaki özellikleri aşağı yukarı aynı demek yanlış olmayacaktır. Son dönemlerde ortaya çıkan iddialar ise serinin yeni telefonlarının yolda olduğu yönünde.

Seriye eklenecek yeni modellere Find X4 ve Find X4 Pro olarak tahmin ediliyor. Her iki telefonun da 2022 yılının ilk çeyreğinde kullanıcılarla buluşacağı düşünülüyor. Bir önceki modellerin ortaya çıkışına bakılırsa bu tahmin oldukça gerçekçi gözüküyor.

Oppo Find X4 Pro Özellikleri

Şirkete yakın kaynakların telefonla ilgili bazı özellikleri sızdırması da söz konusu. Bu özellikler arasında yeni Find X4 Pro modelinin işlemcisi, ekranı ve birkaç özelliği daha yer alıyor. Tüm özellikleri göz önünde bulundurulduğunda yeni Find X4 Pro, rakiplerini geride bırakacak kapasiteye sahip gibi gözüküyor.

Üstelik sızıntılar yalnızca Find X4 Pro modeli değil Find X4 modeli hakkında da bilgi veriyor. Örneğin, her iki cihazın da ekranının 6.7 inç boyutunda olacağı tahmin ediliyor. Ayrıca, bu ekranların 2K çözünürlüğe ve 120Hz ekran yenileme hızına sahip olacağı belirtiliyor. Bu iki değer bile telefonunun harika bir ekrana sahip olacağının ipuçlarını veriyor.

Oppo Find X3 Pro Photographer Edition Geliyor
Oppo Find X3 Pro

İşlemci kısmında ise Oppo, tercihini en güncelden yana kullanıyor. Henüz tanıtımı bile gerçekleşememiş olan Snapdragon 8 Gen1 çip seti yeni Find X4 serisinde yer alacak gibi gözüküyor. Bu işlemcinin tanıtım için tahmin edilen tarih ise 30 Kasım oluyor. Buna ek olarak 12 GB RAM desteğinin de cihazda bulunacağı tahminler arasında.

Cihazın batarya özellikleri de oldukça heyecan verici. Özellikle 80W hızlı şarj desteği ile sunulacağı belirtilen Oppo Find X4 serisi, birçok kullanıcıyı memnun edecek. Ancak batarya kapasitesi hakkında bir bilginin henüz mevcut olmadığını belirmekte fayda var.

Son olarak kamera ile ilgili de birkaç bilgi mevcut. Cihazın ön tarafında 32 megapiksel çözünürlüğe sahip bir kamera yer alacağı belirtiliyor. Arka tarafında ise 3 kameralı bir kurulum olacağı tahminler arasında. Find X4 serisi, iki adet 50 megapiksel ve bir adet 12 ya da 13 megapiksel kamera ile kullanıcılarla buluşacak.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.