Oppo ColorOS 12 Lansmanı Gerçekleşti!

Oppo, bir süredir büyük bir heyecanla beklenen ColorOS 12’nin tanıtım etkinliğini gerçekleştirdi. Bilindiği üzere Oppo, Google’ın Android 12’yi duyurmasından sonra ColorOS 12 ile kullanıcılarını buluşturacağını açıklamıştı. Bunun üzerine gözler, Oppo tarafından yapılacak tanıtıma çevrilmişti. Büyük bir heyecanla beklenen tanıtım, sonunda gerçekleşti!

Şirket, yeni ColorOS sürümüyle birlikte kullanıcılarına birçok yenilik vadediyordu. Bunların başında da yeni bir tasarım ve daha hafif bir arayüzü geliyordu. Oppo tarafından yapılan tanıtım, kullanıcıların ColorOS 12’den beklentilerini büyük ölçüde karşıladı diyebiliriz.

Yeni ColorOS Sürümü Tanıtıldı!

Oppo, ColorOS 12’nin tanıtımında, kullanıcıların geri dönüşlerine önem verdiklerini belirtti. Bundan dolayı ColorsOS 12, çoğunlukla ColorOS 11 kullanıcıların geri dönüşlerine göre düzenlendi. Bu kapsamda şirket, ColorOS 12 için birçok yeni ColorOS özelliği tanıttı.

Şirket, ilk olarak okunabilirlik üzerine durduklarını açıkladı. Bundan dolayı ColorOS 12, yenilenen tasarımıyla okunabilirlik konusunda kullanıcılarını memnun edecek. Bunun dışında Oppo, yeni sürümle birlikte kullanıcılarına 67 dilde uyarlanabilir metin desteği sağlayacaklarını açıkladı.

Ayrıca Oppo, ColorOS 12’nin yeni tasarımıyla birlikte yeni ikon paketini kullanıcılarıyla buluşturacak. Şirket, yeni ColorOS tasarımında şık bir ikon paketi oluşturmuş diyebiliriz.

Oppo, ColorOS 12’de omojiye büyük önem verdi. Bu sayede ColorOS 12 kullanıcıları, yüz yakalama algoritması sayesinde gerçekçi ve benzersiz omojiler yaratabilecekler. Oppo, oluşturulan omojilerin her zaman açık ekrana eklenmesine de olanak sağlayacak.

Yeni ColorOS Sürümü Tanıtıldı!

ColorOS 12, cihazlar arası bağlantı kurmada kullanıcılarına kolaylık sağlayacak. Oppo kullanıcıları, yeni ColorOS sürümüyle birlikte bilgisayarlarına daha kolay bir şekilde bağlanabilecekler. Bu sayede kullanıcılar, hızlı bir şekilde telefon ve bilgisayarları arasında dosya aktarımı yapabilecekler.

Bunun dışında Oppo, kurulan bağlantı sayesinde telefondan açılan videoların bilgisayardan da izlenebileceğini duyurdu. Yani ColorOS 12 kullanıcıları, telefonlarından açtıkları bir videoyu, iki ekrandan da izleme şansına sahip olacaklar.

QR Kod ile Dosya Aktarımı Yapılabilecek

Oppo, yeni ColorOS sürümüyle birlikte kullanıcılarının QR kod üzerinden dosya aktarımı yapabileceklerini açıkladı. Bunun yanı sıra ColorOS 12 ile birlikte kullanıcılar, telefonlarıyla kolayca çeviri yapabilecekler. Çünkü Oppo, ColorOS 12’de tek tıklamayla ekran çevirme özelliği bulunacağını da tanıtımda paylaştı.

Bunun dışında Oppo, kullanıcılarının güvenliğini de ihmal etmiyor. ColorOS 12 telefon yöneticisi, depolama ve antivirüs yönetimi özelliklerine sahip. Ayrıca kullanıcılar, yönetici üzerinden çeşitli sistem yönetim araçlarına da ulaşabilecekler.

Oppo güvenlik için başka özellikler de gelişti. Örneğin kullanıcılar, mikrofon ve kamera göstergeleri sayesinde hangi uygulamaların görüntü toplayıp dinleme yaptıklarını görebilecekler. Bunun yanı sıra kullanıcılar, kontrol merkezinden mikrofon ve kameraya ulaşan uygulamaları kontrol edebilecekler.

Bunun dışında şirket, konum konusunda da kullanıcılarının güvenliğin sağlamak istiyor. Bundan dolayı Oppo kullanıcıları, konum paylaşmak istediklerinde tam konumu paylaş ya da paylaşma seçenekleriyle karşılaşacaklar. Ayrıca Oppo, ColorOS 12’nin güvenliği konusunda çeşitli sertifikalar aldıklarını da açıkladı.

Oppo, Erişilebilirlik Seviyesini Artırdı!

Oppo, kullanıcılarının kullandıkları cihazlara daha çok hakim olmalarını istiyor. Bundan dolayı ColorOS 12 kullanıcıları, çeşitli özelleştirme seçeneklerine sahip olacaklar. Bunların başında telefon renklerini ayarlama özelliği geliyor. Kullanıcılar bildirim çubuğu, menü gibi yerlerde kullanılan renkleri kendi tercihlerine göre değiştirebilecekler.

ColorOS 12de Erişilebilirlik Seviyesi Artırıldı!

Ayrıca Oppo, pil gücü konusunda da kullanıcılarına bazı özelleştirme seçenekleri sunacak. Telefon, fazla pil gücü kullanan uygulamaları otomatik olarak algılayacak. Bunun sonucunda da cihaz, kullanıcılarına pil ömrünü uzatabilecek seçenekler sunacak. Böylece kullanıcılar, kendileri için en iyi olan pil tasarruf planını seçebilecekler.

Son olarak şirket, cihazların performansını korumak için de bir özellik geliştirdi. Bu kapsamda ColorOS 12, sistem güçlendirici bir yapay zekayla kullanıcılarıyla buluşacak. Bu yapay zeka, bir süreden sonra devreye girerek telefonun performansının düşmemesini sağlayacak.

ColorOS 12 Alacak Telefon Modelleri

Oppo, ColorOS 12 güncellemesini alacak telefon modellerini de paylaştı. Şirket tarafından paylaşılan listeye göre, birçok Oppo modeli ColorOS 12 güncellemesini alacak. ColorOS 12’nin kararlı sürümünü ilk alacak model ise Find X3 Pro olacak.

İşte yeni ColorOS sürümünü alacak cihazların tam listesi:

ColorOS 12 Alacak Telefon Modelleri

Oppo güncellemelerin, önümüzdeki günlerde dağıtılmaya başlanacağını açıkladı. Şirketin yaptığı planlamaya göre güncellemeler, 2022 yılının 2. yarısına kadar devam edecek.

Sizler ColorOS 12 hakkında ne düşünüyorsunuz? Oppo tarafından yapılan tanıtım, sizler için yeterli oldu mu? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.