Oppo A93s 5G Teknik Özellikleri Sızdırıldı

Oppo A93s 5G, çok yakında kullanıcılarıyla buluşacak. Şirketin temmuzun ilk haftalarında telefonu tanıtması bekleniyor. Ancak araştırmacılar, şimdiden Oppo A93s 5G teknik özelliklerini sızdırdılar.

Oppo, son yılların en çok tercih edilen akıllı telefon üreticilerinin birisi olarak karşımıza çıkıyor. Çinli teknoloji şirketi, ürettiği fiyat/performans cihazlarıyla kullanıcılarını oldukça memnun ediyor. Şirket, şimdi yeni bir cihaz tanıtımına hazırlanıyor.

Ürettiği telefonlarla adından söz ettiren şirket, yeni orta seviye telefonuyla da kullanıcılarını etkileyecek diyebiliriz.

Oppo A93s 5G Özellikleri

Bilindiği üzere Oppo, 2020 yılında A93 model akıllı telefonunu tanıtmıştı. Orta seviye bir telefon olan A93, özellikle kamerasıyla oldukça dikkat çekmişti.

Şirketin yakında tanıtacağı A93s modeli ise A93 modelinin yenilenmiş hâli diyebiliriz. Oppo, bu modelle de orta seviye telefon kullanıcılarına hitap edecek.

Oppo A93s 5G, 6.5 inç bir ekrana sahip olacak. Ekranın 20:9 ve 1080p+ LCD olacağı söyleniyor. Bunun dışında araştırmacılar, ekranın yenileme hızıyla alakalı bir bilgi paylaşmadılar.

Şirket, bu modelde orta seviye telefon kullanıcılarına hitap edecek. Bu kapsamda telefonun işlemci kısmında MediaTek Dimensity 700 mevcut.

Bu karar araştırmacıları çok şaşırtmadı. Çünkü çoğu teknoloji şirketi, yeni orta seviye akıllı telefonlarında işlemci olarak Dimensity 700’ü kullanmayı tercih ediyor.

Bunun dışında telefonda 8 GB RAM mevcut olacak. Ayrıca Oppo, depolama alanı kısmında kullanıcılarına 128GB ve 256GB seçeneklerini satışa çıkartacak. Batarya kısmında ise 5000 mAh kapasiteli ve 18W hızlı şarj destekli bir batarya mevcut.

Oppo A93S 5G Özellikleri

Telefon, kamerasıyla da kullanıcılarını etkileyecek diyebiliriz. Çünkü telefonun arka kamerasında 48+2+2 MP olmak üzere üç kamera mevcut. Bunun dışında ön tarafta ise 8 MP çözünürlüğünde bir kamera olacak.

Oppo, A93s 5G modelini tüm özellikleriyle tam bir orta seviye kullanıcılar için tasarlamış. Bazı insanlara telefonun kamera özellikleri yetersiz gelecektir. Ancak Oppo, genellikle ürettiği telefonların fiyatlarıyla da kullanıcılarını memnun etmek istiyor.

Bu yüzden de şirket, telefonda daha yüksek kalitede kameralar kullanarak telefonun satış fiyatını yükseltmek istememiş olabilir.

İddialara göre Oppo, A93s 5G modelini 9 Temmuz’da tanıtacak. Araştırmacılar, şirketin telefonun 8 GB RAM + 128 GB depolama ve 8 GB RAM + 256 GB depolama olmak üzere 2 modelini satışa sunacaklarını söylüyorlar.

Şirketin bu modelleri 310 dolar ve 340 dolar satış fiyatlarıyla piyasaya sunmayı bekleniyor.

Sizler Oppo A93s 5G teknik özellikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Oppo, orta seviye telefon kullanıcılarına hitap eden bir telefon oluşturabilmiş mi? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.