Oppo 240W Hızlı Şarj Teknolojisi Üzerinde Çalışıyor!

Akıllı telefon üreticileri, hızlı şarj teknolojisi üzerinde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Günümüzde teknoloji kullanıcıları, telefonlarının hızlı bir şekilde şarj olmasını bekliyorlar. Bundan dolayı teknoloji şirketleri, bu konuda yeni teknolojiler geliştirmeye devam ediyorlar. Bu konuda en ciddi çalışmalar yapan şirketlerden birisi de Oppo olarak ön plana çıkıyor. Araştırmacılar tarafından ulaşılan bilgilere göre Oppo, şimdi de 240W hızlı şarj teknolojisi üzerinde çalışıyor!

Elde edilen bilgilerde 240W hızlı şarj teknolojisi üzerinde çalışan şirketin adı net bir şekilde yer almıyor. Ancak araştırmacılar, 240W hızlı şarj teknolojisini geliştiren şirketin Oppo olduğunu öne sürüyorlar.

Oppo, 240W Hızlı Şarj Teknolojisi için Çalışmalarını Sürdürüyor!

Akıllı telefon alırken dikkat edilen özelliklerden birisi de hızlı şarj özelliğidir. Ne var ki günümüzde neredeyse her akıllı telefon modelinde hızlı şarj desteği mevcut. Çünkü teknoloji kullanıcıları kadar akıllı telefon üreticileri de bu konuya önem veriyorlar.

Hızla gelişen teknolojiyle birlikte hızlı şarj teknolojisinde de ciddi gelişmeler yaşanıyor. Son zamanlarda ortaya çıkan bilgilere göre şirketler, 240W hızlı şarj teknolojisi üzerinde çalışmaya başladılar. İddialara göre Oppo, 240W şarj desteği üzerinde çalışan şirketlerden birisi!

Bazı araştırmacılar, Çinli bir akıllı telefon üreticisinin 240W hızlı şarj teknolojisi üzerinde çalıştığını tespit ettiler. Ulaşılan bilgilerde bu şirketin adı net bir şekilde yer almıyor. Fakat bilindiği üzere Çinli teknoloji devi, geçtiğimiz günlerde şarj teknolojileri üzerine çalıştığını açıklamıştı. Bundan dolayı edinilen bilgiler, 240W hızlı şarj teknolojisi üzerinde çalışan şirketin Oppo olduğunu gösteriyorlar.

Oppo, 240W Hızlı Şarj Teknolojisi için Çalışmalarını Sürdürüyor

Bilindiği üzere, şimdilik piyasadaki en hızlı şarj teknoloji Çinli teknoloji şirketi IQOO’da bulunuyor. 200W şarj teknolojisiyle öne çıkan IQOO 10 Pro, 12 dakikada tam şarj edilebiliyor. Söylentilere göre Oppo’nun şarj teknolojisi, bu süreyi %20 daha kısaltacak.

Ayrıca edinilen bilgilere göre şirket, 24V – 10A özelliklerini taşıyan bir şarj aletiyle kullanıcılarına hizmet verecek. Bu adaptör de piyasaya sürülmesi planlan 4500 mAh bataryalı bir cihazı 9 dakikada şarj edebilecek. Şubat ayında benzer bir şarj teknolojisi üzerine çalıştığını açıklayan Oppo’nun yakın zamanda yeni adaptörünü piyasaya sürmesi bekleniyor.

Sizce edinilen bilgilerdeki hızlı şarj teknolojisi üzerinde çalışan şirket, Oppo mu? Sizler de Çinli teknoloji devi tarafından geliştirildiği iddia edilen 240W hızlı şarj teknolojisi hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.91mobiles.com/hub/oppo-240w-fast-charging-report/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye dair güncel konuları araştırmayı ve paylaşmayı seven bir araştırma tutkunu