OnePlus Ace Pro Çok Yakında Piyasaya Çıkacak

Çin merkezli akıllı cihaz üreticisi OnePlus, yeni çıkaracağı ürünlerle ilgili çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Şirket en son OnePlus 10T akıllı telefonunun resmi tanıtım tarihiyle ilgili duyuru yapmıştı. Şimdi ise şirket, OnePlus Ace Pro için bir tanıtım tarihi verdi. Buna göre OnePlus Ace Pro tanıtımının 3 Ağustos’ta gerçekleşeceği duyuruldu.

Haberlere göre OnePlus, 10T ve OxygenOS 13’ü 3 Ağustos tarihinde tanıtacak. Ancak şirket, Çin’de bu tanıtımdan 3 saat önce başka bir lansman daha gerçekleştireceğini bildirdi. Buna göre OnePlus Ace Pro’nun tanıtımının Çin saatiyle 19.00’da gerçekleştirileceği onaylandı.

OnePlus Ace Pro Özellikleri Neler Olacak?

Şirket, Ace Pro olarak adlandırılan yeni bir Ace serisi akıllı telefonun geleceğini resmen onayladı. OnePlus 10T’nin lansman tarihi belli olduktan sonra ise Ace Pro’nun lansman tarihi onay aldı. Bugün ise şirket, cihazın ilk görünümünü sergiledi. Buna göre de Ace Pro hakkında daha fazla bilgi almış olduk.

Şirketin paylaşmış olduğu görüntüye göre cihazın yeşil ve siyah olmak üzere iki renk seçeneğiyle geleceği gözlemleniyor. Bunun yanında cihazın ön tarafında merkezi olarak hizalanmış bir delikli düz ekranın olduğu söyleniyor. Telefonun arkasında ise kare şeklinde kamera modülünün olduğu gözlemler arasında yer alıyor. Ayrıca cihazın arkasında üçlü kamera ünitesinin ve bir de LED flaşının olduğu bilgisi yer alıyor.

Cihazın güç düğmesinin sağ tarafta, ses açma ve azaltma düğmelerinin ise sol tarafta olduğu da videodan anlaşılıyor. Bunun haricinde cihazın ön kamerası için tek delikli bir oyuğa sahip olacağı da bilgiler arasında.

Tanıtım videosuna göre cihazın, Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemci modeline sahip olacağını anlıyoruz. Söylentilere göre ise Ace Pro’nun Full HD+ çözünürlüğe ve 120Hz yenileme hızına sahip olacağı bilgisi yer alıyor. Ayrıca cihazın 50+8+2 MP üçlü arka kamera ünitesine sahip olacağı ve 32 MP ön kamerayla gelmesi de beklentiler arasında mevcut.

Buna ek olarak Ace Pro’nun 6.7 inç AMOLED ekran, 16 GB RAM ve 512 GB’a kadar depolama alanına sahip olacağı da tahminler arasında yer alıyor. Ayrıca telefonun 150W hızlı şarj desteği ve 4.800 mAh pil barındıracağı da ifade ediliyor. Telefonun, lansman öncesinde şirketin resmi internet mağazasında rezervasyonlar için listelendiği de görmek mümkün.

Şirket, Ace Pro ve 10T akıllı cihazlarını 3 Ağustos’ta resmi olarak tanıtacak. Ace Pro modelinin 10T’nin yerel bir sürümü olacağı da tahminler arasında. Ancak şimdilik bu konuda kesin bir yorum yapmak mümkün değil. OnePlus’ın, yeni çıkaracağı akıllı telefonlarla ilgili nasıl bir başarı yakalayacağını ileriki zamanlarda anlamış olacağız.

Kaynak: https://www.gsmarena.com/oneplus_ace_pro_is_also_coming_on_august_3-news-55171.php

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Dilbilim mezunu Dilara, uzun süredir teknolojik haberleri takip ediyor ve teknolojiyle alakalı içerik üretmekten keyif alıyor. Sosyal medya uygulamalarına ve teknolojik cihazlara da oldukça meraklıdır.