OnePlus 10 Yeni Nesil İşlemciyle Geliyor!

Çin merkezli OnePlus, yeni cihazlar geliştirmeye devam ediyor. Bilindiği üzere şirket, bir süredir ürettiği akıllı telefonlar ile kullanıcılarının takdirini topluyor. Bu durum önümüzdeki sene de devam edecek diyebiliriz. Çünkü OnePlus 10, yeni nesil işlemci ile kullanıcılarıyla buluşacak. Böylece OnePlus, yeni Snapdragon işlemciyi kullanacak şirketlerden birisi olacak.

Teknoloji takipçileri, OnePlus cephesinden gelen açıklamadan sonra heyecanlanmaya başladılar. Çünkü OnePlus, donanım konusunda güçlü bir seri ile piyasada adından söz ettirecek gibi gözüküyor.

OnePlus 10, Snapdragon 8 Gen 1 ile Kullanıcılarıyla Buluşacak!

Bilindiği üzere Qualcomm, geçtiğimiz günlerde yeni Snapdragon işlemci modelini tanıttı. Snapdragon 8 Gen 1, yüksek performansıyla kullanıcılarını etkileyecek gibi gözüküyor. Qualcomm, ürettiği yeni işlemci modeli konusunda oldukça iddialı. Bundan dolayı akıllı telefon üreticileri de yeni Snapdragon işlemciyi kullanan ilk şirketlerden birisi olmak için yarışa girdiler.

Xiaomi ve Motorola, Snapdragon 8 Gen 1’i kullanan ilk şirketler olmak için çabalıyorlardı. OnePlus yetkililerinden gelen açıklamayla birlikte bu şirketler arasına OnePlus da katıldı. Şirket CEO’su Pete Lau, konu hakkında bir açıklama yaptı. Pete Lau, yakında tanıtılacak olan OnePlus 10 modellerinde Snapdragon 8 Gen 1 kullanılacağını doğruladı.

Bu doğrulama, OnePlus hayranlarını heyecanlandırdı. Çünkü daha önce sızdırılan bilgilere göre şirket, güçlü donanımlara sahip OnePlus 10 ve OnePlus 10 Pro modellerini kullanıcılarıyla buluşturacak. Serinin modellerinin özellikleri hakkında net bilgiler mevcut değil. Fakat şirketin diğer amiral gemileri ile rekabet etmek istemesi, yeni telefon modellerinin güçlü donanımlara sahip olmasını gerektirecek.

OnePlus 10, Snapdragon 8 Gen 1 ile Kullanıcılarıyla Buluşacak!

Teknoloji takipçileri, yakın zamanda serinin özelliklerini öğrenecekler. Çünkü araştırmacılar, şirketin yeni telefon modellerini 2022 yılının ilk haftalarında tanıtacağını söylüyorlar. Bunun yanı sıra aynı iddialara göre OnePlus, 2022 Şubat ayında yeni akıllı telefon modellerini kullanıcılarıyla buluşturmaya başlayacak.

Bu konuda OnePlus yetkilileri tarafından net bir açıklama yapılmadı. Fakat şirketin akıllı telefon piyasasında büyük oynadığını söyleyebiliriz. Bundan dolayı OnePlus, iddia edildiği gibi zaman kaybetmeden yeni modellerini kullanıcılarıyla buluşturacaktır. OnePlus hayranları, konu hakkındaki net bilgiye ulaşabilmek için OnePlus tarafından yapılacak açıklamayı beklemeye başladılar.

Sizler OnePlus 10 serisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Snapdragon 8 Gen 1, yeni OnePlus modelleri için doğru tercih olacak mı? Sizler de OnePlus 10 ve Snapdragon 8 Gen 1 hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.