NVIDIA GeForce RTX 3090 Ti Modelini Tanıttı!

Teknoloji şirketleri, CES 2022 kapsamında yeni ürünlerini tanıtmaya devam ediyorlar. Bu şirketlerden birisi de NVIDIA oldu. Ekran kartı teknolojileri denilince akıllara gelen ilk markalardan birisi NVIDIA oluyor diyebiliriz. Bu durum, önümüzdeki senelerde de devam edecek gibi duruyor. Çünkü NVIDIA, yeni amiral gemisi olan GeForce RTX 3090 Ti modelini tanıttı. Bunun yanı sıra şirket, önümüzdeki günlerde ürettiği ekran kartları için izleyeceği süreci de paylaştı.

NVIDIA, yeni amiral gemisi modeli konusunda oldukça iddialı. Şirket, yapılan test sonuçlarına göre GeForce RTX 3090 Ti modelinin en iyi ekran kartlarından birisi olacağını savunuyor. Çünkü testler, ekran kartının şimdiye kadar üretilen ekran kartı modelleri içerisinde en yüksek performans gösterecek modellerden birisi olacağını gösteriyorlar.

GeForce RTX 3090 Ti, 24 GB GDDR6X belleğe sahip olacak. Bu bellekler, 21 Gbit/sn hızda çalışacaklar. Böylece NVIDIA, ekran kartının yüksek düzeyde bir performans göstermesini bekliyor. Bunun yanı sıra şirket, ekran kartının diğer özelliklerinin de oldukça güçlü olacağını söylüyor. Ancak NVIDIA, şimdilik yeni amiral gemisiyle alakalı diğer özellikleri paylaşmadı.

NVIDIA, yaptığı duyuruda GeForce RTX 3090 Ti ile alakalı detaylı bilgilerin bu ay içerisinde paylaşılacağını belirtiyor. Bunun yanı sıra şirket, teknoloji takipçilerini heyecanlandıran birkaç bilgi daha paylaştı.

Laptoplara RTX 3070 Ti ve RTX 3080 Ti Desteği Geliyor!

Günümüzde oyuncular, masaüstü bilgisayarlar kadar laptopları da tercih etmeye başladılar. Bu durum donanım üreticilerinin yeni stratejiler geliştirmelerine yol açtı. Üreticiler, artık ürettikleri üst düzey donanımları laptoplar için de uyarlamaya başladılar. NVIDIA, bu kapsamda oyuncuları sevindirecek yeni bir duyuru yaptı. Şirket, yakın zamanda oyuncuların RTX 3070 Ti ve RTX 3080 Ti ekran kartlarına sahip olacak laptop modelleri ile buluşacaklarını duyurdu.

NVIDIA, neredeyse ürettiği her yeni ekran kartı modelinde önceki modellere göre daha iyi bir performans yakalamayı başarıyor. RTX 3070 Ti ve RTX 3080 Ti modelleri de performans konusunda oldukça iddialılar. Bundan dolayı şirket, laptop kullanıcılarını daha fazla bekletmeme kararı aldı. Bu kapsamda NVIDIA, bu ekran kartlarının artık laptoplarda da kullanılacağını açıkladı.

Laptoplara RTX 3070 Ti ve RTX 3080 Ti Desteği Geliyor!

NVIDIA, yaptığı duyuruda bu ekran kartıyla gelecek laptoplar hakkında bazı bilgileri paylaştı. Paylaşılan bilgilere göre RTX 3070 Ti ve RTX 3080 Ti ekran kartlarına sahip olan laptoplar, Şubat 2022’den itibaren piyasaya sürülecekler. Bunun yanı sıra şirket, bu modellerin fiyatları konusunda da bazı detayları açıkladı.

Yapılan bilgilendirmeye göre RTX 3070 Ti ile gelecek olan laptoplar, 1499 Dolar’dan başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşacak. Bunun yanı sıra RTX 3080 Ti ekran kartına sahip olacak laptopların satış fiyatı ise 2499 Dolar’dan başlayacak. Bu satış fiyatları, bazı kullanıcılara çok yüksek gelecektir.

Ancak NVIDIA, bu ekran kartları ile üst düzey laptop kullanıcılarına hitap edecek. Bundan dolayı uygulanacak olan satış stratejisi, çoğu laptop kullanıcısını etkilemeyecektir.

Kaynak: https://www.engadget.com/nvidia-geforce-rtx-3090-ti-ces-announcement-163653863.html

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.