Nothing Phone (1) Resmi Olarak Tanıtıldı

Uzun zamandır gündemde olan Nothing Phone (1) resmi olarak tanıtıldı. Android işletim sistemi tabanlı yeni cihaz özellikle tasarımıyla dikkat çekiyor. Dahili LED şeritleri ile kullanıcıların karşısına çıkacak cihazın tüm özellikleri açıklandı.

Geçtiğimiz dönemde Nothing Phone (1) hakkında pek çok iddia ortaya çıkmıştı. Aynı zamanda telefonun üreticisi olan Nothing şirketi de cihazla ilgili resmi bilgiler paylaşmıştı. Tüm bu bilgilerin ardından cihazın tüm özellikleri resmi olarak aktarıldı.

Nothing Phone (1) Özellikleri

Telefonun ekran özelliklerin baktığımızda 6.55 inç boyutunda esnek OLED panel bizleri karşılıyor. Cihazın 2400 x 1080 piksel çözünürlüğü olduğu ifade ediliyor. Aynı zamanda 500 nit parlaklık ve 402 PPI piksel yoğunluğu da telefonun özellikleri arasında yer alıyor. Maksimum parlaklık değeri ise 1.200 nit olarak ifade ediliyor.

Nothing Phone (1) modelinde HDR10+ desteği ve 10-bit renk derinliği de mevcut. Ekranın yenileme hızı 60 Hz ile 120 Hz arasında değişiyor. Adaptif yenileme hızına sahip cihazda 240 Hz dokunmatik örnekleme oranı da yer alıyor.

Nothing Phone (1) işlemci olarak Snapdragon 778G+ kullanıyor. 6 nm süreciyle üretilen bu işlemcinin cihazda yer alacağı daha önce de doğrulanmıştı. Ayrıca 8 GB ile 12 GB RAM ve 128 GB ile 256 GB depolama seçenekleri de üründe mevcut.

Telefonun kamerasına baktığımızda Sony IMX766 sensörüne sahip 50 MP bir ana kamera karşımıza çıkıyor. Bu ana kameraya ek olarak 50 MP ultra geniş açılı kamera da cihazda bulunmakta. Ürünün video performansı ise 4K 30 FPS olarak ifade ediliyor. Ön tarafta da 16 MP çözünürlüklü bir kamera yer alıyor. Bu kameranın video performansında ise FHD 30 FPS desteği mevcut.

Pil özelliklerine baktığımızda ise 4.500 mAh kapasiteli bir batarya bizleri karşılıyor. 33 W şarj desteği ile 70 dakikada tam şarja ulaştığı belirtiliyor. Ayrıca 15 W kablosuz şarj ve 5 W ters şarj desteğine de sahip. Fakat kutunun içinden bir şarj aleti çıkmadığı ifade ediliyor.

nothing phone 1 glyph

Ürünün tasarımında dikkat çeken bir diğer nokta ise Glyph arayüzü oluyor. Telefonun arkasındaki LED şeritler ile bildirimler, aramalar ve benzeri unsurlarda bilgi almak mümkün hale geliyor. Ayrıca cihazın işletim sistemi olarak Nothing OS kullanılacağı da belirtiliyor.

Üç yıl boyunca Android güncellemesi alacağı ifade edilen cihazda 5G, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2 ve NFC desteği de yer alıyor. Ayrıca USB-C girişine de sahip olduğu belirtiliyor. Ürünün fiyatı ise 499 euro ile 549 euro olarak belirtiliyor. Ancak şimdilik seçili pazarlarda satışa çıkacağı ve bu ülkelerin arasında Türkiye’nin olmadığı gözüküyor.

Kaynak: https://intl.nothing.tech/pages/phone-1

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.