Nintendo Switch Satışları Rekor Kırdı!

Nintendo Switch, çıktığı günden beri ilgi odağı olan bir konsol olarak dikkat çekiyor. Konsol, tasarımı ve sahip olduğu özellikler sayesinde kısa sürede çoğu oyuncunun ilgisini çekmeyi başardı. Bu ilgi, Nintendo yetkililerini de oldukça memnun ediyor. Çünkü açıklanan verilere göre Nintendo Switch, satışları rekor kırdı! Nintendo Switch, satışlarda Nintendo Wii’yi geçti ve bunu 5 yıldan az bir sürede yaptı. Switch, çıktığı günden beri Nintendo’nun 100 milyon satışa ulaşan en hızlı konsolu oldu.

Nintendo Switch, Oyuncuların İlgisini Çekmeyi Başardı!

Nintendo, bileşen krizine rağmen 2021’in Ekim ve Kasım aylarında 10.67 milyon Switch sattığını açıkladı. Bileşen yetersizliğine rağmen yüksek satış sayılarına ulaşan Switch, toplamda 103.54 milyon satış sayısına ulaştı ve Wii’nin 101.63 milyonluk rekorunu geçmeyi başardı.

Yakın zamanda Nintendo, Switch’in bir OLED modelini duyurdu. Nintendo, bu modele gösterilen ilgiden de oldukça memnun diyebiliriz. Oyuncular, Nintendo tarafından geliştirilen yeni cihazların sahip olduğu özelliklere ilgi gösteriyorlar. Bu ilgi de cihazların yüksek satış düzeylerine ulaşmasını sağlıyor.

Nintendo yetkilisi Furukawa, Switch’in bu yılki satış stratejilerinin iyi gittiğini söyledi. Nintendo’nun eski konsollarının yıllar geçtikçe satış konusunda istikrarlı bir şekilde kötü performans gösterdiklerini söylesek yanlış olmayacaktır. Nintendo, Switch ile birlikte bu alışkanlığını bozmuş gibi duruyor. Cihaz beş yıl sonra bile tatminkar bir şekilde talep alıyor ve yüksek satış seviyelerine ulaşmayı başarıyor.

Switch’in bu şekilde iyi sattığı için şirket, yeni bir oyun konsolu geliştirmeyi düşünmüyor gibi duruyor. Çünkü Nintendo, geliştirecekleri yeni bir konsol ile Switch’in istikrarlı gidişini bozmak istemiyor. Bundan dolayı Nintendo hayranları, yeni bir konsol için bir süre daha beklemeye devam edecekler desek yanlış olmayacaktır.

Konsol Sektöründe Yeni Bir Rekabet Doğuyor

Nintendo Switch, Oyuncuların İlgisini Çekmeyi Başardı!

Switch’in nasıl kendine has olduğundan bahsetmiştik. Bu konuda cihazın bugüne kadar çok güçlü bir rakibi yoktu. Fakat Valve, Steam Deck ile oyun konsolu sektörünü karıştıracak gibi duruyor. Çünkü Switch, Steam Deck ile birlikte kendi düzeyinde bir cihaz ile rekabet etmeye başlayacak.

Bundan dolayı önümüzdeki süreçte Switch’in satış düzeylerinde bir azalma olabilir. Konu hakkında Nintendo’nun planlarının ne olduğunu bekleyip göreceğiz.

Sizler Nintendo Switch satışları hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Nintendo, Switch ile yakaladığı başarıyı önümüzdeki günlerde de sürdürmeyi başarabilecek mi? Steam Deck, Switch’in satışlarını ne şekilde etkileyecektir? Sizler de Nintendo Switch hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.techradar.com/news/nintendo-switch-has-now-outsold-the-wii-but-its-successor-could-be-years-away

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

İngiliz dilbilimi okuyan ve oyun oynamaya bayılan bir teknoloji meraklısı.