N700S Hızlı Treni İlk Seferini Tamamladı

Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
İçindekiler

N700S hızlı treni ilk seferini tamamladı. Binlerce seyirci ilk sefere tanıklık edebilmek için, COVID-19 kısıtlamalarına rağmen JR Tokyo İstasyonu’nda bir araya geldi.

N700S adı verilen Japonya’nın yeni hızlı tren modeli, 1 Temmuz tarihinde ilk seferine çıktı. İlk seferini Tokya’dan Osaka’ya yaptı. N700S, Osaka-Shin-Osaka İstasyonu’nu ile Tokyo İstasyonu’nu birbirine bağlayan Tokaido Shinkansen hattı arasında sefer yapacak.

Japonya’nın yeni hızlı treni saatte 360 kilometre hıza kadar çıkabiliyor. 2019 yılında yapılan test denemesinde kırdığı rekor ile dünyanın en hızlı trenleri arasında yerini aldı. Fakat trenin hizmet sırasındaki maksimum hızı saatte 285 kilometre ile sınırlandırılıyor.

N700S hızlı treni

Yeni model geliştirilmiş performans yetenekleri ile yolculara daha fazla konfor sunuyor. Trenin yetenekleri hızı ile kısıtlı değil, deprem olduğu zamanlarda bile yolcuları güvenli bir şekilde taşıyabilecek.

N700S, yeni tasarlanan ve daha fazla uzanma alanına sahip koltuk modelleri ile yolculara daha konforlu bir seyahat yaşatacak. Özellikle de uzun mesafe yolcuları için. Ayrıca, koltukların yanlarında bir elektrik prizi de bulunuyor. Tren aydınlatmaları daha rahatlatıcı bir ortam yaratmak için tasarlanmıştır. Ayrıca, bagaj raflarında yolcuların eşyalarını unutmamaları için her durakta yanıp sönen sensörle de bulunmakta. Eğer daha büyük bir bagaj istiyorsanız önceden rezervasyon imkanları da sunuluyor.N700S Hızlı Treni Daha Sessiz

Tren sahip olduğu hareketi emmeye yardımcı süspansiyon sistemleri ile yolculara daha sessiz ve pürüzsüz bir yolculuk deneyimi yaşatabilecek. N700S sadece konfor odaklı bir tren değildir. Acil durumlarda trenin ani fren yapabilmesini sağlayan fren sistemleri otomatik olarak kontrol edilebiliyor.

Bu hızlı tren, türünün ilk örneği olan kendinden tahrikli lityum iyon pil sistemleri ile donatılmıştır. Bu sistem, herhangi bir elektrik kesintisi sırasında devreye girerek trenin kendi başına kısa bir mesafe kat etmesini sağlıyor. Bu sistem bir deprem sırasında veya yüksek riskli bir alanda bulunan treni daha güvenli bir bölgeye hareket ettirebilir.

JR Merkezi’nin başkan yardımcısı Masayuki Ueno, 2019’da yaptığı röportajda, “N700S tabanının altındaki mekanizmaları daha hafif ve daha kompakt hale getirerek yeni bir standart yarattık,” dedi. Bu standart N700S’in üretim hızını arttırıyor ve enerji tüketimini azaltıyor. Masayuki Ueno şöyle devam etti: “Bu yeni standart, işimizi yurt dışında genişletme konusunda da yardımcı olacak.”

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bu içerikler de hoşunuza gidebilir!

ChessUp

ChessUp: Dijital Satranç Öğretmeniniz

Satranç taşlarının ne olduğunu ve onları nasıl hareket ettireceğinizi biliyorsunuz. Ancak farklı açılışları, oyun ortası stratejilerini ve oyun sonu senaryolarını nasıl yöneteceğinizi

apple-watch-ipad-air-yeni

Apple Watch ve iPad Air Yeni Sürümleri Duyurulacak

Dünyaca ünlü teknoloji devi Apple’ın, önümüzdeki ay yapacağı etkinlikte yeni Apple Watch ve iPad Air versiyonları çıkaracağı öğrenildi. Ekim ayında çıkması beklenen

Bizi Takip Edin!

“N700S Hızlı Treni İlk Seferini Tamamladı” üzerine bir yorum

Yorum yapın