MIUI 13 Akıcılık ve Kararlılığı ile Kullanıcılarını Etkileyecek!

Xiaomi, yeni teknolojiler geliştirerek kullanıcılarına hizmet vermeye devam ediyor. Bilindiği üzere şirket, cihazlarında Android tabanlı olan MIUI arayüzünü kullanıyor. Yakın zamanda Xiaomi, MIUI arayüzünün yeni sürümü olan MIUI 13 ile kullanıcılarını buluşturacak. Araştırmacılar tarafından ulaşılan bilgilere göre şirket, yeni MIUI sürümünde akıcı ve kararlı bir arayüz ile kullanıcılarını etkilemeyi başaracak.

Bir süredir bazı araştırmacılar Xiaomi’nin yeni MIUI sürümünü uzun süredir beklenen Xiaomi 12 serisi ile birlikte tanıtacağını söylüyorlardı. Yakın zamanda Xiaomi CEO’su Lei Jun, bu bilgiyi doğrular nitelikte bir görsel paylaştı. Jun tarafından paylaşılan görselde MIUI 13 sürümünün 28 Aralık’ta tanıtılacağı belirtiliyor. Bu paylaşımla birlikte merakla beklenen tanıtım tarihi netleşmiş oldu.

Bunun yanı sıra Xiaomi hayranları, yeni MIUI sürümünün neler sunacağını da merak ediyorlar. Bu konuda da bazı bilgiler, tanıtımdan önce sızdırılmaya başlandı. Sızdırılan bilgilere göre şirket, yeni MIUI sürümünde kullanıcılarını akıcılık ve kararlık noktalarında memnun etmeye çalışacak.

MIUI 13 ile Sistem Akıcılığı Ciddi Oranda Artacak

Günümüzde akıllı cihazlarda yer alan donanımlar kadar arayüz de önemli. Çünkü arayüz, donanım kadar telefonun akıcılığını etkiliyor. Xiaomi, bu noktada hafif ve kullanışlı bir arayüz ile kullanıcılarına hızlı bir telefon performansı vermeye çalışıyor.

Şirket, MIUI 13 ile birlikte bu performansı daha da artıracak. Yapılan testlerde MIUI 13’ün önceki sürüme göre %15-50 arasında daha akıcı çalıştığı tespit edildi. Bu sayede kullanıcılar, telefonda yer alan uygulamaları daha hızlı açabilecekler.

MIUI 12
MIUI 12

Bunun yanı sıra şirket, yeni MIUI sürümünde kararlılığa da odaklandı. Çünkü Xiaomi kullanıcıları, yeni MIUI sürümünde daha az hata olmasını talep ediyorlardı. Şirket de bu doğrultuda daha az hataya sahip bir MIUI sürümünü kullanıcılarıyla buluşturmayı planlıyor.

Xiaomi CEO’su Lei Jun tarafından paylaşılan bilgilere göre yeni MIUI sürümü 28 Aralık’ta kullanıma sunulacak. Şirket, yeni arayüz sürümünü Xiaomi 12 serisi ile birlikte kullanıcılarıyla buluşturacak. Bunun yanı sıra Xiaomi, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile birçok cihazın MIUI 13 güncellemesini alacağını duyurdu. Böylece çoğu Xiaomi kullanıcısı, güncellenmiş arayüzü kullanabilecek.

Sizler Xiaomi tarafından geliştirilen MIUI 13 hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce şirket, yeni arayüzünde ortaya çıkan bilgilerin yanı sıra ne gibi yenilikleri kullanıcılarıyla buluşturacak? Sizler de heyecanla beklenen MIUI 13 hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.gizmochina.com/2021/12/26/miui-13-to-be-focused-on-system-fluency-and-stability/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.