Minutes of Islands Sürpriz Bir Şekilde Tanıtıldı!

Dolu dolu geçen E3 etkinliğinde oyunlar ardı ardına gelmeye devam ediyor. Bunların son örneği ise Minutes of Islands oluyor. Minutes of Islands, etkinlikte sürpriz bir şekilde tanıtıldı!

Elle Çizilen Harika Bir Oyun

Studio Fizbin tarafından geliştirilen ve Mixtvision tarafından yayınlanan Minutes of Islands tanıtıldı. Oyunun en dikkat çekici özelliği elle çizilmiş olması.

2013 yılında Studio Fizbin, The Inner World oyunu ile oldukça pozitif yorumlar almıştı. Minutes of Islands gibi The Inner World de kendine has grafiklere sahip, 2 boyutlu bir bulmaca oyunuydu.

Oyunda bozuk makinelerle dolu bir takımadada genç mühendis Mo olarak rol alıyoruz. Mo, bu adada ailesiyle birlikte yaşıyor. Adanın daha önceki sakinleri ise esrarengiz bir dev halkı olarak ifade ediliyor.

Mo, takımadaların dengesini kontrol altında tutan ve eskimiş olan makineleri onarmakla görevli. Tabii oyun bu kadar basit değil. Tahmin ettiğiniz üzere oyunda her şey gördüğünüz gibi çıkmıyor.

Böyle olması da çok normal çünkü Minutes of Islands bir çeşit bulmaca oyunu. Problemleri çözmeden ilerlemeniz mümkün değil.

minutes-of-island

Oyun boyunca bulmacaları çözerken ve görevleri yerine getirirken karşımıza inanılmaz bir hikaye çıkıyor. Bu duygu yoğunluklu hikaye, adanın gerçeklerini yüzümüze vuruyor.

Hikaye ilerledikçe adayla ilgili sırlar da açığa çıkıyor. Özellikle el çizimi olması oyunun geçtiği dünyaya biraz daha renk katıyor. Açığa çıkan sırlara ek olarak Mo, yol boyunca yeni karakterlerle tanışıyor, onların macerasına da ortak oluyor.

Oyunun tek dikkat çeken noktası ise kesinlikle görüntü ve tasarım değil. Oyunun müzikleri de hikayenin ruhuna uygun. Atmosferi sonuna kadar hissedeceğiniz oyun size benzerine pek sık rastlanmayan bir deneyim yaşatacak.

Oyunun anlatımından bulmacalarına kadar yoğun bir emek gösterildiği gözler önüne fazlasıyla seriliyor. Ancak, böylesine detaylı ve derin bir oyunun ilgi görüp görmeyeceğini ilerleyen dönemde göreceğiz.

Birden Çok Platform Desteği

Üstelik, E3’te Studio Fizbin’in yaptığı açıklamaya göre oyun birden çok platform desteği alacak. Şu anda PC, PlayStation ve Nintendo Switch için satışa çıkmış durumda. 15 Haziran’dan itibaren de Xbox sürümü ile de oyuncuların beğenisinde olacak.

Peki siz Minutes of Islands oyununu oynayacak mısınız? Oyunun hikayesi ve tasarımı sizin ilginizi çekti mi? Konuyla ilgili düşüncelerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın.

Ayrıca E3’te tanıtılan diğer oyunların haberlerini okumak için burayı tıklayabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.