Microsoft Edge Yeni Özellikleriyle Dikkat Çekiyor

Microsoft tarafından geliştirilen Chromium tabanlı internet tarayıcısı Edge, yeni özellikleriyle dikkat çekiyor. Şirket tarafından açıklanan birçok yeni özelliğe kavuşan tarayıcı, rakipleri karşısında gittikçe güçleniyor. Bu özelliklerden bazıları diğer tarayıcılarda yer alsa da yenilikçi unsurlar da güncellemede mevcut.

Edge tarayıcısına gelen ilk özellik fiyat takibi oluyor. Bir eklenti gibi çalışacak olan yeni fiyat takibi uygulaması Edge tarayıcısında yüklü bir şekilde kullanıcılara sunulacak. Edge halihazırda alışveriş anlamında birçok eklentiye sahip.

Türkiye’de kullanıma sunulmasa da tarayıcı; fiyat karşılaştırma, fiyat geçmişi ve indirim kuponu tarama gibi unsurlar ile kullanıcıların alışveriş deneyimi artırıyor.

Bunlara ek olarak yeni özellikle birlikte gezdiğiniz sırada da ürünlerin fiyatlarını takip etmek mümkün hale gelecek. Böylece, ürüne uygulanacak bir indirimi ya da fiyat artışını tarayıcınız size doğrudan iletecek. Alışveriş deneyimi bir hayli artıracak bu özellik yakında Microsoft Edge’de yer alacak.

microsoft-edge-fiyat

Parola Sızıntılarına Karşı Önlem Alın!

Microsoft Edge’in yeni özelliklerinden bir diğer ise kişisel bilgilerin güvenliği ile ilgili oluyor. Daha önce sızdırılmış olan parolaları kontrol eden bir özellik zaten Edge’de bulunuyor. Bu özellik ile şifrenizin güvenliği hakkında bilgi almanız mümkün hale geliyor. Edge, hesabınıza giriş yaptığınız sırada şifrenizin sızıntıda yer alıp almadığını inceliyor.

Eğer tarayıcınız olası bir sızıntı sırasında şifrenizin de güvenliğinin tehdit altında olduğunu tespit ederse size haber veriyor. Üstelik yeni özellik ile birlikte şifrenizi değiştirmek de çok daha kolay bir hal alıyor. Microsoft Edge, şifrenizin sızdırıldığı sitenin şifre değiştirme bölümüne sizi doğrudan yönlendiriyor.

Ayrıca, yeni ve güçlü bir parola da öneriyor. Ancak bu özelliğin şimdilik yalnızca sınırlı sayıda sitede aktif hale geldiği ifade ediliyor. Gelecek dönemde ise bu sitelerin sayısının artış göstereceği de belirtiliyor.

Bunun haricinde Microsoft Edge’e batarya tasarrufu konusunda da birtakım yenilikler getirildiği ifade ediliyor. Verimlilik modu verilen yeni özellik düşük batarya seviyesinde aktif hale geliyor. Bu özellik sayesinde CPU ve RAM gibi kaynakların daha az kullanılacağı belirtiliyor. Böylece cihazın pil ömrü de artış gösteriyor.

Microsoft Edge’in tüm yeni özelliklerinin Türkiye’de kullanıma sunulup sunulmayacağı şimdilik belli değil. Ancak bu özellikler ile Edge’in dikkat çektiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Peki sizce Microsoft Edge, bu özellikler ile en iyi tarayıcılar arasında yer alacak mı?

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.