Mi Watch Revolve Active Tanıtım Tarihi Çok Yakında!

22 Haziran tarihinde Hindistan’da gerçekleşecek tanıtım etkinliğinde Xiaomi Mi 11 Lite’ın tanıtılacağı tahmin ediliyor. Ancak etkinlikte Xiaomi Mi Watch Revolve Active akıllı saatin de tanıtım tarihine dair iddialar mevcut.

Üstelik yeni Mi Watch Revolve Active hakkında bilgiler de gündeme geliyor. Xiaomi’nin yeni akıllı saati, özellikleriyle bir önceki nesli geçecek gibi gözüküyor.

Geçtiğimiz dönemde gerçekleşen bir etkinlik ile Xiaomi Mi 11 ailesinin yeni üyeleri karşımıza çıkmıştı. Ancak, bu ürünler tüm dünyada aynı anda tanıtılmadı. Örneğin, Xiaomi Mi 11 Lite’ın Hindistan’da tanıtımı için beklenen tarih 22 Haziran.

Belki de bu sebeple Xiaomi, etkinlikte sadece daha önceden tanıtılmış bir ürünü tanıtmak istemiyor. Amazon Hindistan sitesinde paylaşılan ürün bilgileri kısmına göre, Xiaomi Mi Watch Revolve Active de bu ürünle birlikte karşımıza çıkacak.

Amazon sayfasında, akıllı saat hakkında çok fazla bilgi vermiyor. Görünüşe göre, yuvarlak bir ekran ile Mi Watch Revolve Active, Mi Watch benzeri bir tasarıma sahip olacak. Çoğu akıllı saat gibi Revolve Active’de de SpO2 sensörü yer alacak.

Ayrıca Mi Watch Revolve Active widget ve kulaklık girişi, gibi özelliklere sahip olabilir.

Cihazın donanımsal kısımları ise; 1.39 inç AMOLED ekran, 420 mAh pil gibi unsurlarla bizi karşılayacak gibi gözüküyor. Ayrıca, dahili GPS’in de özellikler arasında bulunma ihtimalinin mevcut olduğu belirtiliyor.

Mi Watch Revolve Active ile ilgili detaylı bilgileri tanıtım etkinliğinin gerçekleşeceği 22 Haziran tarihinde alacağız gibi gözüküyor.

Mi-Watch-Revolve-Active
Görsel: Xiaomi Mi Watch Revolve

Xiaomi Mi Watch Revolve

Ürünün bir önceki nesli sayabileceğimiz Mi Watch Revolve’un teknik özellikleri, fiyatına göre oldukça uygundu.

1.39 inç AMOLED ekrana sahip Mi Watch Revolve, aynı zamanda Gorilla Glass 3’e de sahipti. Paslanmaz çelik bir çerçeveye sahip ürünün arkasında ise plastik bir malzeme yer alıyor.

SIM girişi yer almayan cihazda hafıza kartı için bir giriş de yer almıyor. Buna karşın, kalp atış hızı ölçümü için bir sensör cihazda mevcut.

Bluetooth 5.0 ve 420 mAh bataryaya sahip Mi Watch Revolve, çoğu kullanıcı için yeterli. Üstelik, cihazda bir hoparlör bile mevcut.

Yeni gelecek Xiaomi Mi Watch Revolve Active’in tüm bu özelliklere ek olarak kandaki oksijen seviyesine ölçecek bir sensör ile satışa çıkacağı tahminler arasında. Ancak, ürünün ülkemizdeki satışı konusunda kesin bir söylem yok.

Xiaomi’nin akıllı saatleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Mi Watch Revolve beklentileri karşılayacak mı? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşmayı unutmayın!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Editör, haberci, programcı. Gazetecilik mezunu, İletişim Bilimleri master’ı yaptı. Gözünü akademik kariyere dikti ve fakat bu hayalini gerçekleştiremedi. Yirmili yaşlarını gururla NTV’de bitirdi. Daha sonra başka ülkeye göçtü. Kitap editörlüğü ve çiçek yetiştiriciliği yapıyor. Teknoloji haberleri yazmayı seviyor.