Max Payne 20. Yaşını Özel Bir Video ile Kutluyor

Efsane oyun Max Payne, 20 yaşına girdi ve bunu özel bir video ile kutladı. Videoda bizi tanıdık bir “ses” ve yine tanıdık bir “yüz” karşıladı.

Remedy Entertaiment’ın geliştirdiği ve Rockstar Games’in yayınladığı efsanevi oyun Max Payne bundan tam 20 yıl önce piyasaya sürüldü. Oyunun piyasaya çıkmasının ardından inanılmaz bir hayran kitlesi oluştu. Çünkü bu oyun diğerlerine hiç benzemiyordu ve çok farklı özelliklere sahipti.

Tabii bunlardan en çok bilineni ağır çekimde ateş etmemizi sağlayan özellik. Düşmanlar önümüzde sıra sıra dizilmişken ağır çekimde hepsine “headshot” atabilmek bizleri oldukça heyecanlandırmıştı.

İşte bu efsanevi oyun hala bir çok oyuncu tarafından aktif olarak oynanıyor. Fakat serinin ikinci ve üçüncü oyunları için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Çünkü bu oyunlar maalesef ilk oyun kadar başarılı olamadı.

Ama yine de Remedy Entertaiment, Max Payne’in 20. yaşına özel bir video hazırladı. Bu video hem Twitter hem de YouTube üzerinden paylaşıldı. Max Payne için hazırlanmış olan bu video ile karşımızda iki önemli isim beliriyor.

Bunlardan birisi James McCaffrey. Kendisinin yüzünü değil sesini tanıyoruz. Çünkü James McCaffrey oyunda Max Payne’i seslendiren isimdi. Bir diğeri ise Sam Lake. Kendisi oyunun senaristi, yaratıcı yönetmeni ve en önemlisi Max Payne’in ta kendisi!

Sam Lake videoda karşınıza çıkar çıkmaz kendisini tanımak mümkün. Fakat bir de deri ceketi giyip karşınıza çıktığı anda Max Payne’e dair bütün anılarınız bir anda canlanıyor.

“Hala Sosyal Medya Üzerinden Mesajlar Alıyorum”

Sam Lake videoda “20 yıl sonra bile neredeyse her gün sosyal medya üzerinden mesajlar alıyorum. Max Payne’in sizin için ne kadar önemli olduğuna, onu ne kadar sevdiğinize dair mesajları her gün okuyorum. Teşekkür ederim. Ama size bunlar için yeteri kadar teşekkür edebileceğimi sanmıyorum.” dedi.

Seslendirme sanatçısı James McCaffrey ise tam da Max Payne’e özel bir mesaj bıraktı. “Doğum günleri pişmanlıktır. Sürekli olarak gelirler. Her biri yeni bir yara. Seni yavaşlatan, uyuşturan ve seni mezarına yaklaştıran. Doğum günün kutlu olsun Max Payne!” dedi.

Birçok oyuncunun hayatında önemli bir yere sahip olan Max Payne tam 20 yıl sonra hayranlarının karşısına bir video ile çıktı ve bir çok kişiyi de derinden etkiledi. Kim bilir, belki de tekrar kütüphanemizden çıkartıp bir kez daha oynarız.

GTA Serisi Nereden Nereye Geldi? içeriğimizde GTA’nın nasıl efsaneleştiğini anlatmıştık. GTA serisi gibi Max Payne serisinin de efsaneler arasında yer aldığına şüphe yok.

Peki siz Max Payne hakkında ne düşünüyorsunuz? Max Payne tekrar oynayacağınız oyunlar listenizde yer alıyor mu? Yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!