Lost Horizon: Sanal Gerçeklik Müzik Festivali Başlıyor!

Lost Horizon müzik festivali ile eşsiz bir festival deneyimi için VR başlıklarınızı hazırlayın! COVID-19 pandemisi nedeniyle dünya çapındaki yaz festivallerinin neredeyse hepsi iptal edildi. Festival tutkunlarını hayal kırıklığına uğratan bu duruma birtakım çözümler üretilmeye başlanıyor. Sanal Gerçeklik teknolojisiyle bir müzik festivalini olan Lost Horizon’u evinize getirebileceksiniz! Shangri-La, Glastonbury etkinlik organizasyonu ekibi bu konuda büyük bir çalışma yaptı.

Lost Horizon, organizatörleri tarafından “Dünyanın en büyük sanal gerçeklik (VR) müzik festivali” olarak tanımlanıyor. Tamamen sanal dünyada gerçekleştirilecek bu festival için çimlerde kamp kurmanıza ya da ne giyeceğiniz konusunda kararsız kalmanıza gerek kalmayacak. Katılım tamamen ücretsizdir ancak premium geçiş kartı için 10$ ödeme yapabilirsiniz. Toplanan paralar ve yapılan bağışlar bir sivil toplum örgütü olan Uluslararası Af Örgütü‘ne bağışlanacak.

Festival 3-4 Temmuz 2020 tarihinde hafta sonu gerçekleşecek. Katılımcıların yeşil ekran teknolojisiyle, katılan sanatçıların oluşturulan avatarlarını izleme fırsatı olacak. Açıklanan bu iki gün içerisinde dünyaca tanınan DJ’ler ve sanatçılar tarafından 50’den fazla performansla Lost Horizon’da. Carl Cox, Jamie Jones, Sasha, Alabama 3 ve daha birçok festival sanatçısı bu etkinlikte yer alacak. Organizatörler tarafından katılımcı listesine losthorizonfestival.com sitesinden ulaşabilirsiniz.

Lost Horizon Müzik Festivali Etkinliğine Nasıl Katılabilirim?

lost horizon müzik festivali
credit: ledm.com

Festivale tam bir sanal gerçeklik deneyimiyle katılmak istiyorsanız tek ihtiyacınız olan bir bilgisayar ve VR başlıktır. VR başlık kullanımı isteğe bağlı olsa da festivali sanal gerçekliğe uygun bir şekilde, gerçek bir festival gibi deneyimlemek isteyen katılımcılar için en doğru seçim olacaktır. Katılım için sadece Sansar uygulamasını indirip kayıt olmanız gerekiyor. Katılım için koyulan yaş sınırı da 13 yaş ve üzeri içindir. Dünyanın neresinde olursanız olun, bilgisayar, VR, mobil uygulama ya da Twitch aracılığıyla festivale canlı katılım sağlayabilirsiniz.

Glastonbury’nin Shangri-La organizasyon ekibi Lost Horizon müzik festivali için VR Jam, Sansar, Orca Sound Project ve Beatport ile birlikte çalıştı. Sanal gerçeklik teknolojisiyle dünyanın en büyük ve en eşsiz deneyimini bu şekilde gerçekleştirmeyi planladılar. VR Jam ve Sansar tarafından oluşturulan bu fonksiyonlu deneyimde, katılımcıların birbirleriyle etkileşim kurabilir, VR gözlükleriyle performansların tadını çıkarabilir, gizli mekanları keşfedip dans pistinde dans edebilirler. Orca Sound’un kurucusu Jolyon Klean, Lost Horizon’ın en iyi izleme deneyimini elde etmek için festival katılımcılarının sanal kulelerin üstündeki yüksek noktalara erişebileceklerini söylüyor.

Sanal gerçeklik teknolojisinde hiçbir sınır olmadığı için katılımcılar gerçekte deneyimledikleri festival heyecanından daha fazlasına sahip olabilecekler. Gerçek bir festivalde görüş açınızdan dolayı her yeri görme imkanınız olmayabiliyor. Lost Horizon’un eşsiz imkanlarıyla bu manzaralara en iyi şekilde tanık olabileceksiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Nev'i şahsına münhasır bir kalite kontrol elemanı