Logitech Tap IP ve Tap Scheduler Tanıtıldı

Logitech, oyuncular ve günlük kullanıcılar için ürettiği ekipmanlar ile sürekli gündemde kalabilen bir teknoloji şirketi olarak karşımıza çıkıyor. Ancak şirketin kurumsal çözümlerinin de bu ürünlerden aşağı kalır yanı yok. Logitech tarafından tanıtılan en son kurumsal ürünler ise Tap IP ve Tap Scheduler oluyor.

Teknoloji devi Logitech, Tap IP ve Tap Scheduler modelleri ile toplantı kültüründe yeni ufuklar açacağını ifade ediyor. Ayrıca, bu iki ürün sayesinde çok daha odaklı ve verimli toplantılara ulaşılabileceğinin de altını çiziyor.

Bir ağ tabanlı bir toplantı odası denetleyicisi olan Tap IP ve planlama paneli Tap Scheduler, Logitech şirketi tarafından üretilen hibrit çalışma sistemi çözümleri arasında yer alıyor. Günümüzde birçok şirketin geçtiği bu hibrit sistemde, sorunsuz ve kolay toplantı deneyimlerinin kapısını aralıyor.

Konuyla ilgili konuşan Logitech Video İşbirliği Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı Scott Wharton, bu alanda üretilen denetleyicilerin karmaşık ve pahalı olduğunu vurguluyor. Ayrıca, kablo denetimi ve güvenlik gibi gereksinimleri karşılamayan ürünlerin piyasaya hakim olduğunu belirtiyor.

Whartno, tüm bu nedenlerle Logitech şirketinin kurumsal düzeyde ihtiyaçlara yanıt olabilecek Tap IP ve Tap Scheduler modellerini geliştirdiğini ifade ediyor. Tasarım, güvenlik ve kolaylık açısından özenle düşünülmüş bu modelleri uygun fiyatlı olarak sunduklarını da belirtiyor.

Tap IP ve Tap Scheduler

Tap IP’yi kısaca tanımlamak gerekirse popüler video konferans hizmetleri için bir denetleyici demek yanlış olmayacaktır. Microsoft Teams ve Zoom gibi uygulamaların denetimini gerçekleştirmeye olanak tanıyor. Ağ tabanlı yapısı, denetimin tamamen sizin elinizde olmasını sağlıyor.

Dokunmatik bu cihaz aynı zamanda IP tabanlı bağlantısıyla daha düşük maliyet ve daha kolay kurulumun önünü açıyor. Üstelik, tek dokunuşla toplantıyı başlatabileceğiniz ve toplantıya katılabileceğiniz bir işleve bile sahip.

Bu cihazın bir diğer avantajı ise toplantı odasının neredeyse her yerine sorunsuz bir şekilde kuruluyor olması. Şık tasarımı ve kablo yönetimi ile herhangi bir görüntü kirliliğine de yol açmıyor. Şirket bu ürünün fiyatını ise 899 USD+KDV şeklinde açıklıyor.

logitech-tap-ip

Bir diğer toplantı çözümü Tap Scheduler ise toplantı planlama konusunda kolaylıklar sağlıyor. Cihaz 10.1 inç boyutunda dokunmatik bir ekrana sahip. Yetenekleri sayesinde Tap Scheduler, toplantı alanı bulmayı ve talep etmeyi kolaylaştırıyor.

Bu geniş ekran ile toplantı bilgilerinin rahatlıkla okunabilmesine olana tanıyor. Ayrıca, yerleşik aydınlatma sistemi ile belli bir mesafeden toplantı odasının uygunluk durumunu bildiriyor. Bu cihaz sayesinde toplantı odasını talep etmek ve önceden rezervasyon yapmak da mümkün hale geliyor.

Logitech Tap Scheduler modeli Teams, Zoom ve Robin gibi hizmetler ile uyumlu bir şekilde çalışabiliyor. Ayrıca Tap IP modelinde olduğu gibi kolay kurulum imkanı Tap Scheduler modelinde de bizleri karşılıyor. Logitech bu modelin fiyatını ise 899 USD+KDV olarak ifade ediyor.

logitech-tap-scheduler

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.