LG Yeni CineBeam Projeksiyon Modelini Tanıttı

Projeksiyon konusunda öncü şirketler arasında yer alan LG, yeni CineBeam modelini tanıttı. LG CineBeam HU915QE isimli model birçok televizyonun yerini rahatlıkla dolduracak özelliklere sahip gibi gözüküyor. Ayrıca şık tasarımı ve görünüşüyle de beğeni toplaması muhtemel duruyor.

Ultra Short Throw lazer projeksiyon örneklerinden biri olan yeni CineBeam modeli, en yeni sürümü ile karşımıza çıkıyor. Ürünün 7 inçlik yani yaklaşık 18 santimetrelik bir mesafeden 120 inç görüntü sunabildiği ifade ediliyor. Bu değerin serinin bir önceki modeliyle aynı olduğunu belirtelim.

Ancak önceki cihazlardan ve rakiplerden daha üstün olduğu bir konu mevcut. 3.700 ANSI lümen parlaklık değeri ile piyasa standartlarının üstüne çıktığı ifade ediliyor. Üstelik bu parlaklık değeriyle güneşli bir ortamda bile kaliteli görüntü sunacağı belirtiliyor. Hatta bir televizyonun yerini kolaylıkla dolduracağı ve daha geniş bir ekran sunabileceği de vurgulanıyor.

Ürünün kontrast oranı ise 2.000.000:1 olarak açıklanıyor. Bunun yanı sıra üç lazer kanalı teknolojisi ve 4K HDR görüntü desteği de üründe yer alıyor. Üç lazer kanalı sayesinde her bir ana renk için farklı bir ışık kaynağı bulunduğu da belirtiliyor. Böylece cihazın çok daha canlı görüntüler sunduğu ifade ediliyor.

LG CineBeam Tasarımı ile Göz Dolduruyor

Cihazın dikkat çeken özelliklerinden birisi ise Brightness Optimizer II oluyor. Bu özellik sayesinde ortama uygun bir parlaklık otomatik olarak ayarlanıyor. Böylece hem karanlık hem aydınlık ortamlarda en iyi sonucu almak mümkün hale geliyor. Ayrıca uyarlanabilir bir kontrast ayarı da üründe mevcut.

LG CineBeam’in yazılım anlamında da pek çok desteği bulunduğunu söylemek yanlış olmaz. Bunların arasında Netflix, Amazon Prime, Disney+, YouTube ve Apple TV yer alıyor. Ayrıca AirPlay 2 ve Bluetooth desteği de üründe bulunuyor. Böylece farklı cihazların ekranını projeksiyona yansıtmak mümkün hale geliyor. Üstelik üründe webOS desteği de mevcut.

Cihazın donanımsal özelliklerine baktığımızda ise 2.2 kanallı 40W bir ses sistemi bizleri karşılıyor. Bunun yanı sıra üç adet HDMI girişi ve iki adet USB 2.0 girişi de üründe mevcut. Lamba ömrünün ise 20.000 saat olduğu ifade ediliyor. Üstelik daha güçlü ses için iki adet LG Bluetooth hoparlörün de ürüne bağlanabildiği belirtiliyor.

lg cinebeam tasarım

Cihazın tasarımında ise çevre dostu bir kumaş kullanıldığı vurgulanıyor. “Re-wool” isimli bu kumaşın Danimarkalı bir üretici olan Kvadrat tarafından üretildiği ve yaklaşık olarak yarısının geri dönüştürülmüş yünden yapıldığı ifade ediliyor. Bunun yanı sıra sade ve doğal renklerden oluşan bir tasarımı olduğu da belirtiliyor.

LG yeni CineBeam projeksiyon cihazının başlangıçta Kuzey Amerika, Avrupa ve Orta Doğu’da satışa sunulacağını açıklıyor. Daha sonrasında ise Latin Amerika ve Asya kıtasındaki ülkelerde de ürünü görmek mümkün hale gelecek.

Henüz LG cephesinden bir fiyat açıklaması yapılmasa da ön siparişe çıkan ürünün fiyatı yaklaşık 6.000 dolar olarak belirtiliyor. Ürünün ülkemize gelmesi halindeki fiyatı ise henüz belli değil. Ancak en iyi projeksiyon cihazları arasında yer alacağını ön görmek mümkün.

Kaynak: https://www.lgnewsroom.com/2022/05/2022-lg-cinebeam-premium-projector-sets-new-standard-for-the-home-cinema-experience/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.