LG QNED Mini LED TV CES 2021’de Sergilenecek

LG tarafından üretilen yeni QNED Mini LED TV, 11-14 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek olan sanal CES 2021’de (Tüketici Elektroniği Fuarı) yerini bulacak. İlk olarak LG tarafından geliştirilmiş QNED Mini LED televizyon, Mini LED teknolojisinin bir görüntü sistemini ne kadar ileri götürebileceğini gözler önüne serecek diye düşünülüyor. LG’nin belirttiğine göre ise, LCD TV teknolojisinde ne kadar büyük bir ilerleme gösterildiğini gözler önüne seriyor.

QNED Mini LED TV geleneksel LCD televizyonlardan aksine ışık kaynağı olarak Mini LED’li kuantum nokta ve NanoCell teknolojileri kullanıyor. Cihazın parlaklık ve kontrast özellikleri açısından çok daha üstün performans gösterdiği ifade ediliyor. Ayrıca 2021 yılında piyasaya sunulacak serinin 82 inçlik boyutlara, 4K ve 8K çözünürlüklere sahip 10 farklı modelinin olduğu belirtiliyor.

Yeni cihazlar LG’nin gelişmiş Mini LED arkadan aydınlatmasıyla geliştirilmiş yeni panel yapısı sayesinde, LCD alanında sürükleyici bir izleme deneyimi sunuyor. LG’nin konuyla ilgili paylaştığı blog yazısına göre, “kuantum nokta ve NanoCell’i tek bir üründe birleştiren ilk TV’ler olan LG QNED TV’ler inanılmaz derecede doğru renkler üretirken, gelişmiş LED arka ışığı olağanüstü canlılık ve gerçekçilik görüntüleri için daha iyi kontrast ve daha derin siyahlar sunuyor”. Ayrıca cihazların yenileme hızının 120 Hz’e kadar ulaştığı söyleniyor.

Yeni QNED serimiz, LCD TV alanını genişleten ve geliştiren birinci sınıf bir ev eğlencesi seçeneğidir ve tüketicilere müthiş bir görüntüleme seçeneği sunar. Bu TV’ler, onları diğer LCD TV’lerden ayıran yenilik ve standardı ileriye taşımaya olan bağlılığımızı ifade eden bir deneyimi yansıtır.

LG Home Entertainment Company Ar-Ge Kıdemli Başkan Yardımcısı Nam Ho-jun

LG QNED Mini LED TV 30.000 Kadar Küçük LED Barındırıyor

LG’nin yeni QNED televizyonunda kullandığı Mini LED arka aydınlatması, 1.000.000: 1 kontrast oranı üreten neredeyse 30.000 kadar küçük LED’den oluşuyor. Ancak şirket, bu sayının 82 inçlik 8K çözünürlüğe sahip modelde olduğunu ifade ediyor. Ayrıca yaklaşık 2.500 karartma bölgesi ve gelişmiş yerel karartma teknolojisi ile eşleştirildiğinde cihazın inanılmaz bir tepe parlaklığı sunduğu da ekleniyor.

QNED Mini LED TV’de bulunan kontrast ve siyahların, geniş renk gamının ​​ve inanılmaz renk doğruluğunun mükemmel HDR görüntü kalitesi sağladığı ifade ediliyor. 

Cihazın 8K ve 82 inç olan model CES 2021’de gösterimde olacak. CES 2021, 11 Ocak tarihinde başlayacak. Tamamen sanal olarak gerçekleşecek etkinlik 14 Ocak tarihinde sona erecek.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.