LG Kablosuz Kulaklık Modeli Kendi Kendini Temizliyor

LG yeni kablosuz kulaklık modeli kendi kendini temizleme özelliği olduğunu duyurdu. Gerçekten kendi kendini temizliyor mu?

kablosuz kulaklık

Oldukça büyük ilgi gören Apple’ın AirPords kablosuz kulaklığının satışa sürülmesi ile birlikte kablosuz kulaklık piyasasına olan ilgi her geçen gün artıyor. Geniş bir piyasaya sahip olan kablosuz kulaklık teknolojisi üreticileri, yeni özellikler ve göz alıcı modeller çıkartarak rakiplerini oyunun dışında bırakmaya çalışıyor. LG ise Tone Free HBS-FN4 ve HBS-FN6 modelleri ile piyasada kendine yer ayırma peşinde. Yapmış olduğu habere göre LG’nin yeni kablosuz kulaklık modelleri kendi kendini temizleme özelliklerine sahip olacak.

Büyük ses getiren bu haber LG’nin rakiplerine karalar bağlatabilir. Kulaklık düşündüğünüzün aksine kulak kiri ve kulaklıktaki tozları temizlemiyor. Şarj kutusunda bulunan ultraviyole ışınları sayesinde silikon kulak jeli başlıklarını ve iç ağ sistemine odaklanan ışınlar yardımıyla kulaklığınızdaki bakterilerin ortadan kaldırılmasına yardımcı oluyor. LG’nin yapmış olduğu açıklamaya göre, kablosuz kulaklığınızda bulunan bakteri popülasyonunun %99’u ortadan kaldırılabiliyor. Oldukça iddialı olan bu oran kullanıcıları heyecanlandırıyor. Kendi kendini temizleme özelliği sayesinde LG kullanıcıları kulak sağlıklarını güvence altına alabilir ve oluşabilecek kulak enfeksiyonlarını önleyebilirler.

Peki, ultraviyole ışınları bakteri popülasyonunu temizleyebilir mi? Bilindiği üzere ultraviyole ışınları hücrelerin RNA ve DNA yapısını bozarak bakterinin çoğalma özelliğini bozabilir. Çoğalamayan bakteriler zamanla ölerek varlıklarını silmiş olurlar. Ayrıca, ultraviyole ışınları daha karmaşık yapıda olan virüslerin de çoğalma özelliklerini bozabilir. Tone Free HBS-FN6 modelinde bulunan bu özellikle birlikte LG kablosuz kulaklık piyasasında yükselişe geçebilir.

kablosuz kulaklık

Koreli teknoloji şirketi, ses ortağı Meridian Audio ile birlikte yürüttüğü Tone Free kulak içi modellerini önümüzdeki aylarda Avrupa ve Amerika pazarlarında satışa süreceğini açıkladı. LG, Apple AirPods tarafından kullanılan uzun boyunlu tasarımı kendi ürünlerinde de kullanmayı tercih etti. Yeni modellerinde tam şarjlı haliyle 6 saate kadar dinleme ve 5 saate kadar konuşma imkanı sağlayabilecek. IPX4 su geçirmezlik özelliği ile yağmur, ter ve su sıçramalarından korunma özelliğine sahip kablosuz kulaklık ses kontrolü sağlayan dokunmatik komutlara da sahip olacak.

Meridian Audio Şirketi :

Meridian Audio, 1977 yılında İngiltere’de Allen Boothroyd ve Bob Stuart tarafından kurulmuştur. Yüksel kaliteli video ve ses sistemleri üreticisidir. 2018 yılında LG ile resmi olarak ses ortaklığı kurdular.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2006 yılından bu yana web yayıncılığı ile ilgilenen Yiğit, WordPress ve Ruby programlama dili fanatiğidir. Yaklaşık 15 yıldır teknoloji, internet ve programlama hakkında Türkçe içerikler üretmeye devam ediyor.

“LG Kablosuz Kulaklık Modeli Kendi Kendini Temizliyor” üzerine 4 yorum

Yorumlar kapalı.