Lenovo Yeni ThinkVision Modellerini Tanıttı!

Teknoloji devi Lenovo, yeni teknolojik ürünler geliştirmeye devam ediyor. Bilindiği üzere şirket, çeşitli kategorilerde kullanıcılarına hizmet veriyor. Bu kategorilerden birisi de ekran teknolojileri oluyor. Şirket, bu alanda yeni ürünler geliştirmeye devam ediyor. Öyle ki Lenovo, bu çalışmaların sonucu olarak yeni ThinkVision modellerini tanıttı.

Şirket; yaptığı tanıtımda ThinkVision T65, ThinkVision T75 ve ThinkVision T86 olmak üzere üç yeni ekran modelini tanıttı. Ekranların özellikleri incelendiğinde Lenovo, yeni ekranlarla birlikte genel olarak ofis ve eğitim sektöründe çalışanlarına hizmet verecek diyebiliriz.

Üç modelde de ortak olarak 4K paneller mevcut. Bunun yanı sıra Lenovo, tanıttığı yeni modellerde ortak olarak dahili bir beyaz ekran yazılımı, güçlü bir hoparlör, mikrofon ve kamera kullanmayı tercih etti. Şirket, bu donanımlara sahip ekranlar ile birlikte çoğunlukla toplantı, ders gibi etkinlikler için büyük ekranlar arayan kişilere hizmet verecek diyebiliriz.

Lenovo, yeni modellerinde kullanıcılarına çeşitli bağlantı noktaları sunacak. Bunun yanı sıra ekranların en çok ön plana çıkacak özellikleri, yazılımları olacak diyebiliriz. Çünkü Lenovo, yeni tanıttığı ekranlarda Android işletim sistemini kullanmayı tercih etti. Bu sayede kullanıcılar için ekranlar, oldukça kullanışlı olacaklar.

Ekranların temel farkları, modellerinden de anlaşılacağı üzere ekran boyutlarında ortaya çıkıyor. ThinkVision T65, 65 inç boyutunda ekranı ile hizmet verecek. Bunun yanı sıra ThinkVision T75, 75 ve ThinkVision T86 da 86 inç boyutunda ekranlarla kullanıcılarıyla buluşacak.

Yeni ThinkVision Modelleri 2022’de Satışa Çıkacaklar!

Yeni ThinkVision Modelleri 2022de Satışa Çıkacaklar!

Lenovo tarafından tanıtılan yeni ThinkVision modelleri, sahip oldukları teknolojiler ile kullanıcılarını etkileyecekler. Çünkü Lenovo, yeni modellerde etkileyici donanımlar kullanmayı tercih etti. Üç modelde de ortak olarak 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanı mevcut. Bunun yanı sıra ekranlar, daha çok sensörleri ön plana çıkacaklar.

Ekranlarda ortam ışığını ve insan varlığını algılayan sensörler mevcut. Bu sensörler, ekran parlaklığını odanın ışık durumuna göre otomatik olarak ayarlayacaklar. Bunun yanı sıra insan varlığını algılayan sensör ise odada insan varlığını algılayarak ekranı otomatik olarak açacak veya kapatacak. Bu sayede Lenovo, ekranlarda enerji tasarrufu sağlamayı hedefliyor.

Şirket, yeni ekranların Nisan 2022’den itibaren satışa çıkacağını açıkladı. Ekranların global olarak satışa sunulup sunulmayacağı henüz açıklanmadı. Fakat Lenovo, yaptığı tanıtımda ekranın satış fiyatlarını da açıkladı. Yeni ThinkVision modellerinin satış fiyatları şu şekilde olacak:

  • 65 inç ekrana sahip olan ThinkVision T65: 4999 Dolar
  • 75 inç ekrana sahip olan ThinkVision T75: 6999 Dolar
  • 86 inç ekrana sahip olan ThinkVision T86: 7999 Dolar

Sizler Lenovo tarafından tanıtılan yeni ThinkVision modelleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizler de yeni ThinkVision modelleri hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.