Klipsch T5 II ANC, İlgi Çekici Özellikleriyle Tanıtıldı

Ülkemizde de tercih edilen bir marka olan Klipsch, yeni kulaklığı T5 II ANC ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. 2019 yılında T5 modelini piyasaya süren Klipsch, yeni güncellemeler ile adından söz ettirecek gibi duruyor.

Klipsch, geçtiğimiz sene çıkardığı T5 II modellerinde aktif gürültü önleme özelliği sunmuyordu. Aynı zamanda yalnızca Sport sürümünde kablosuz şarj yer alıyordu. Ancak, yeni Klipsch T5 II ANC ile tüm bunlar değişecek gibi gözüküyor. Çünkü yeni cihazın özellikleri eski nesillere kıyasla önemli farklara sahip.

Bu farkların en büyüğü tabii ki de aktif gürültü engelleme oluyor. Adından da anlaşılacağı üzere yeni Klipsch T5 II ANC, aktif gürültü önleme özelliği ile kullanıcılara sunuluyor. Buna ek olarak cihazda Dirac HD Sound ve yapay zeka destekli bazı özellikler de mevcut.

Klipsch T5 II ANC Özellikleri

Yeni T5 II ANC, tasarım anlamında bir önceki nesil ile tamamen aynı. Üstelik bu durum hem kulaklıklarda hem de şarj kutusunda kendisini gösteriyor. Şirket, kulaklığın tasarımından memnun gibi gözüküyor. Ancak farklılıklar kendisini özellikler kısmında göstermeye başlıyor.

Klipsch yeni Dirac HD Sound teknolojisi sayesinde müzik kalitesini üst seviyeye taşıyor. Dijital ses optimizasyonu olarak bilinen bu teknoloji, kulaklıkların ses kalitesini düzenliyor. Düzenlediği ve geliştirdiği unsurlar arasında baslar, konuşma sesi, duruluk vb. yer alıyor.

Üstelik bu yeni cihazın özellikleri arasında yer alan tek unsur ses kalitesi ile alakalı değil. Yeni T5 II ANC, yapay zeka destekli Bragi şirketinin geliştirdiği bir özelliğe de sahip. Vücut hareketleri ile kulaklığı kontrol eden bu teknolojiyi Klipsch de kullanmayı tercih etmiş.

T5 II ANC’de yer alan özellik ise kafa sallama komutuyla çalışıyor. Kullanıcı, kulaklığın algılayabildiği bir şekilde başını sallarsa gelen aramalara yanıt verebiliyor. Ayrıca, yine kafa sallayarak şarkı değiştirmek mümkün.

Klipsch T5 II ANC mclaren
349 dolar fiyata sahip Klipsch T5 II ANC McLaren Edition

Bunlara ek olarak ANC özelliğini açmak ya da transparan moda geçmek de bu teknoloji dahilinde yer alıyor. Klipsch ve Bragi ortaklığının önümüzdeki dönemde devam edeceği de belirtiliyor.

Bu iki sıra dışı özellik haricinde cihazda aktif gürültü engelleme yer alıyor. Daha önceki cihazlarda yer almayan bu özellik seri için önemli bir ekleme. Ancak kullanıcıları üzecek bazı gelişmeler de mevcut.

Bu kadar yeni ve başarılı özellik ile pil ömrü de maalesef kısalıyor. Klipsch cihazın beş saatlik bir ömrü olduğu belirtiyor. Şarj kutusu ile birlikte toplam 21 saatlik bir ömrü olduğu ifade ediliyor. Ayrıca, kablosuz şarj desteği de cihazda yer alıyor.

Kullanıcıları üzecek bir başka gelişme ise fiyat artışı oluyor. Yeni Klipsch T5 II ANC’nin fiyatı 299 dolar olarak belirtiliyor. Ülkemizde de rakipleriyle benzer bir fiyattan satışta olacağı tahminler arasında.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.