Kiğılı, Dünyanın İlk Holografik NFT Defilesini Sergiledi!

Türkiye’nin öncü erkek giyim markalarından biri olan Kiğılı, son dönemlerde hız verdiği teknoloji yatırımları ile konuşuluyor. Kiğılı, dün akşam düzenlediği lansmanda Metaverse dünyasına yaptığı giriş ve Tomorrow koleksiyonu oldukça dikkat çekti. ‘Yarın için bugünden’ mottosu ile oluşturulan Tomorrow koleksiyonun tanıtıldığı Kiğılı’nın lansmanında ünlü isimler de yer aldı. Dahası, dünyanın ilk holografik NFT defilesi ile de metaverse dünyasında yer alacak NFT parçaları ilk kez yer aldı.

Erkek giyim sektöründe 1938 yılından bu yana yer alan Kiğılı, yenilikleri ile öncülük etmeye devam ediyor. ‘Yarın için bugünden’ etiketi ile oluşturulan koleksiyon da ekolojik ve teknolojik ürünler yer alıyor. Ekolojik ve teknolojik ürünlerin yer aldığı bu koleksiyon Tomorrow olarak adlandırılıyor. Ayrıca koleksiyon üç parçadan oluşuyor. Bunlar; ekolojik ve sürdürülebilir ürünlerin olduğu ‘ecoline’, inovatif ürünlerin yer aldığı ‘technoline’ ve metaverse dünyasında Türkiye’nin giyilebilir ilk NFT parçalarının yer aldığı koleksiyon ‘metaline’ olarak adlandırılmıştır.

Dün akşam düzenlenen Kiğılı’nın lansmanında dünyanın ilk holografik NFT defilesi paylaşıldı. Holografik NFT defilesine sahne olan lansman, dijital içerik üreticisi Bedirhan Soral sahipliğinde gerçekleşti. Ayrıca lansmanda Kiğılı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hilal Suerdem de yer aldı. Bunun yanı sıra iş, sanat ve cemiyet hayatından da ünlü isimler katılım sağladı. Katılan isimlerin arasında Oktay Kaynarca, Abdullah Avcı, Bensu Soral, Beyza Arıca, Elif Şahin, Caner Yıldırım, Alina Boz, Deniz Baydar ve Tugay Mercan vardı. Hatta gecenin sunuculuğunu dijital içerik üreticisi Bedirhan Soral ve Kiğılı CEO’su İlkay Keleş gerçekleştirdi. Ayrıca Kiğılı’nın NFT ve Tomorow koleksiyonlarının tanıtıldığı lansman, DJ Burak Yeter’in performansı ile son buldu.

Kiğılı’nın Tomorrow Koleksiyonunda Neler Yer Alıyor?

Dünyanın son dönemlerde sürdürülebilirlik konusu oldukça gündemde yer alıyor. Diğer taraftan su kaynaklarının tükenmesi ve çevre konusu çok önemli hale geliyor. Bu sebeple Kiğılı ailesinin tasarım ekibinin özel hazırladığı Tomorrow koleksiyonu da bu konuya dikkat çekiyor. Koleksiyonda yeni sürdürülebilir, ekolojik ve teknolojik ürünler yer alıyor. Koleksiyonda yer alan ürünlerin yapımında normalden 20 kat daha az su tüketimi kullanılıyor. Aynı zamanda ürünler kenevir ipliğinden yapılıyor. Bunların yanı sıra ürünler teknolojik. Gümüş iyon teknolojisi kullanılan, terletmeyen, leke tutmayan ve nefes alabilen kumaşlar kullanılıyor.

Kiğılı markasının 1938 yılındaki kuruluş döneminde ilk ürünü gömlek olmuş. Bu sebeple bu hikaye ile yola çıkan Kiğılı ailesinin ilk NFT parçası gömlek. Ayrıca bu gömleğin üzerinde bir geri dönüşüm simgesi yer alıyor. Böylece NFT dünyasına sürdürülebilir ve eşitlik unsurları taşınmak hedeflenmiştir. İkinci NFT parçası ile smokin olarak yer alıyor. Smokin, özel anlarda yer alan bir ürün olarak metaverse dünyasında da avatarların üzerinde yer alabilecektir. Son ürün ise Kiğılı ailesinin önem verdiği eşitlik simgesinden oluşan NFT sweatshirt. Tüm NFT ürünler lansman ile birlikte OpenSea gibi dijital platformlarda satışa sunulmuştur.

Türkiye’nin erkek giyim markası Kiğılı’nın ‘Yarın için bugünden’ mottosu oldukça dikkat çekici. Bu motto ile yenilikçi bir vizyon benimsenmektedir. Kiğılı Yönetim Kurulu Başkanı Hilal Suerdem yaptığı açıklamalarda farklı yazılım, yenilik ve yeni projelere adım attıklarını ifade ediyor. Ayrıca bizi takip etmeye devam edin sözlerini de ekliyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Girişimler odaklı araştırma yapmayı çok seviyor. Bir zamanların uluslararası ilişkiler öğrencisi olarak analiz yapmaya bayılıyor. Teknoloji ile alakalı paylaşımların da takipçisi olarak analiz edip, yorumluyor.