Kasım Ayında Çıkacak Oyunlar: (PS5, Xbox, PC)

2020 yılının Kasım ayında PS5, Xbox Series X ve S konsollarının gelmesiyle birlikte, Kasım ayında çıkacak yeni oyunlar da olacak. Cyberpunk 2077 gibi büyük bir oyununun ertelenmesine rağmen Kasım ayı oyuncular için oldukça hareketli geçecek gibi duruyor. Bazı eski oyunların yeni konsol deneyimine gelecek olmasına ek olarak, yeni konsollara özel çıkacak oyunlar da beklentiyi artırıyor. Kasım ayında çıkacak oyunlar ise şöyle:

Assassin’s Creed Valhalla (PS5, PS4, Xbox Series X, Xbox One, Pc)  – 10 Kasım

Milattan sonra 800’lerin İngilteresinde geçen Assassin’s Creed Valhalla, Eivor isimli bir başkarakterle gelecek. Ubisoft’un önceki oyunları olan Odyssey ve Origins gibi, bu oyunda da açık dünya olacak. Oyundaki birincil amacımız sahip olduğumuz ekibimizi genişletmek ve çevre adalara ulaşmak olacak. Bunun için gerekli kaynakları toplamamız gerekecek. Hikayesine ek olarak, savaş ve dövüş mekaniklerinde de çift el kullanımıyla birlikte çeşitlilik artmış bulunmakta. Oynadığınız karakterin gelişimine göre yeni yetenekler ve yeteneklere özel oyun içi animasyonlar olacak.

Demon’s Souls Remake (PS5) – 12 Kasım

Çoğu oyuncunun bildiği Demon’s Souls oyunu, PS5’e özel olarak Remake haliyle gelecek. PS5 özel oyunu olarak gelecek oyun, yeni oyun konsolu olan Duelsense kontrolleri sayesinde oyunculara birçok çeşitlilik kazandıracak. 3D teknolojisinden bol bol yararlanacak olan bu oyun, grafikleri oldukça ileriye götürmüş gözüküyor. Yine Kasım ayında çıkacak oyunlardan biri olan Demon’s Souls Remake hakkındaki yazımıza da buradan ulaşabilirsiniz.

Demon's Souls Remake
Demon’s Souls Remake

Spider-Man Miles Morales (PS5, PS4) – 12 Kasım

Bir başka PS5 özel oyunu olan Spider-Man Miles Morales, bir önceki Spider-Man oyununun devam oyunu olarak adlandırılıyor. Oyun, bir eski konsol olan PS4’te de mevcut olacak. Sony şirketi, PS4 performansının da oyun için yeterli olacağını ve oyunun PS5 özel oyunu olmasına rağmen, PS4’te herhangi bir sorun çıkarmayacağını söylüyorlar.Önceki oyunda büyük satış rakamlarına ulaşan Sony, bu oyunda da aynı başarıyı yakalamayı hedefliyor.

Kasım ayında çıkacak oyunlardan Spider-Man Miles Morales
Spider-Man Miles Morales

Call of Duty: Black Ops Cold War (PC, PS5, PS4, Xbox Series X, Xbox One) – 13 Kasım

Call of Duty’nin yeni oyunu olan Black Ops Cold War’da, Spider-Man Miles Morales gibi her iki konsolda da oynanabilecek. Oyunun yapımcısı olan Treyarch önceki Call of Duty oyunları gibi bu oyunun da Multiplayer desteği alacağını da ekledi. Ancak oyun kendine özel olarak bir Battle Royal modu bulundurmayacak. Ek olarak, PS4 sahibi oyuncular da PS5 oyuncularıyla da oynayabilecek.

Call of Duty Black Ops
Call of Duty Black Ops

Godfall (PS5, PC) –  12 Kasım

Sony’nin yeni nesil konsollar için olacak oyunlar arasında ilk başlarda yer verdiği bu oyun, PS5’in çıkışı ile birlikte Kasım ayında çıkacak oyunlar arasında yerini alıyor. Oyun Co-op ve tek kişilik olmak üzere iki farklı şekilde oynanabilecek. Henüz oyun hakkında pek bir bilgi verilmemesine rağmen, oyun büyük bir kitle tarafından bekleniyor.

Kasım ayında çıkacak oyunlardan Godfall
Godfall

Yakuza: Like a Dragon (Xbox Series X, PS4, Xbox One, PC) – 13 Kasım

Oyunun Japonya’da yayınlanmasına rağmen, diğer ülkelerde henüz yayınlanmamış olması Yakuza oyunu hayranlarını büyük üzüntüye uğrattı. Bu oyunda, RPG’nin biraz daha baskın olacağını söyleyen oyun yapımcısı Sega, Japon kültürünü önceki oyunlarında da olduğu iyi bir şekilde yansıtacaklarını düşünüyorlar. Oyunun hikâyesi ise 18 yıldır işlemediği bir suçtan dolayı hapis yatan Ichiban adlı karakterin, hapiste olduğu sürece ülkesindeki ve geride bıraktığı ailesindeki değişikliklerle yüzleşmesi olacak.

Kasım ayında çıkacak oyunlardan Yakuza Like a Dragon
Yakuza Like a Dragon

Kasım Ayında Çıkacak Oyunların Fiyatları Ne Kadar Olacak?

Yeni nesil konsollar için oyun yapımında masrafların arttığını belirten oyun şirketleri, eskiden 60-70 dolar gibi satılan oyunların artık 80 ve 90 dolar bandında olacağını belirtti. Türkiye fiyatları ise, 600 TL’den başlayan fiyatlarla raflardaki yerini alacak. Kasım ayında çıkacak oyunları beğendiniz mi? Hangi oyunlar ilginizi çekti ve bekliyorsunuz? Oyun fiyatlarındaki artış hakkında ne düşünüyorsunuz?

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye ve oyunlara büyük ilgisi olan Ankara Üniversitesinde bir Amerikan Edebiyatı öğrencisi.