Jabra Elite 4 Active Satışa Sunuldu

Kablosuz kulaklık sektörünün önemli isimleri arasında yer alan Jabra, yeni Elite 4 Active modelini resmi olarak tanıttı. Henüz yeni çıkan Elite 3 modelinin üstünden pek zaman geçmese de Jabra yeni bir kulaklık ile kullanıcıların karşısına çıktı.

Elite 3 modelinde yer almayan bazı özellikler yeni Jabra Elite 4 Active modelinde kendisine yer buluyor. Adından da anlaşılacağı üzere bu model daha hareketli ortamlarda da kullanıcılara uyum sağlıyor. Cihazın tasarımı ve özellikleri, spor gibi hareketli etkinliklerde kullanıcıyı yarı yolda bırakmayacak gibi gözüküyor.

Jabra Elite 3 modelinin aksine Jabra Elite 4 Active’de aktif gürültü engelleme teknolojisi yer alıyor. Bu sayede Elite 3’ün en önemli eksiklerinden birisi ortadan kalkmış oluyor. Buna ek olarak cihazda yer alan IP57 sertifikası da su ve ter damlalarına karşı cihazı koruyor. Kulaklığın bu özelliği spor sırasında oldukça kullanışlı olacaktır.

Jabra Elite 4 Active Özellikleri

Elite 3 ve Elite 4 Active modelleri arasındaki en önemli iki farklılığı bu şekilde özetlemek mümkün. Elite 3’te yer alan IP55 sertifikasının daha gelişmişi olan IP57 ve aktif gürültü engelleme Elite 4 Active modelini bir adım daha öteye taşıyor.

Bunun haricinde cihazın genel anlamda Elite 3’e benzediğini söylemek mümkün. Ancak Elite 3’ün başarılı bir cihaz olduğunu düşünürsek bu durum olumsuz bir anlam taşımıyor. Jabra Elite 4 Active, 6mm boyutunda sürücülere sahip. Aynı zamanda kulaklıkta dört adet mikrofon bulunuyor.

Kulaklıkta yer alan ANC özelliğine ek olarak HearThrough isimli Jabra teknolojisi de üründe mevcut. Bu özellik sayesinde kulaklık çalışır haldeyken dış sesleri de duymak mümkün hale geliyor. Aynı zamanda tek kulaklık ile dinleme imkanı Jabra Elite 4 Active’in özellikleri arasında yer alıyor.

Belirttiğimiz gibi kulaklığın genel anlamda dayanıklılık ve hareketli etkinlikler için tasarlandığı ifade ediliyor. Hatta, kulaklıktaki mikrofonların tasarımı da rüzgar sesine karşı ekstra koruma sağlıyor. Bu sayede cihazın mikrofon performansı da artıyor.

Ürünün pil özelliklerine baktığımızda ise kablosuz şarj desteğinin olmadığını görüyoruz. Her ne kadar kablosuz şarj olmasa da pil konusunda başarılı bir kulaklık olduğunu söylemek mümkün. 7 saate kadar kullanım süresi sunan cihaz şarj kutusuyla bu süreyi 28 saate kadar yükseltiyor.

Bu özelliklerin haricinde cihazın Spotify ve Alexa gibi yazılımlarla da özel etkileşimleri olduğu belirtiliyor. Ancak kulaklığın şimdilik kısıtlı bir bölgede satışta olduğunu belirtmek gerek. Elite 4 Active modeli, Birleşik Krallık’ta 120£ fiyata sahip. Ülkemize gelmesi halinde ürünün fiyatının ne kadar olacağı ise şimdilik belirsiz.

Kaynak: https://www.engadget.com/jabra-elite-4-active-wireless-earbuds-142911217.html

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.