iOS 15 Hakkında Yeni Gelişmeler Açığa Çıktı!

Apple’ın yeni iOS 15 sürümünü tanıtmasına artık sayılı günlerde kaldı. Apple, iOS 15’i 7-11 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek WWDC etkinliği ile birlikte tanıtacak.

Her yıl oldukça fazla sayıda kullanıcının ilgiyle takip ettiği etkinlikte tanıtılacak yeni sürüm için bu yıl da beklentiler bir hayli yüksek. Ancak bu yıl, geçen yıllara oranla iOS 15 hakkında oldukça az bilgiye sahibiz.

Daha önce hiçbir sızıntıda ismi geçmeyen Connor Jewiss OS 15 yenilikleri hakkında bir Tweet paylaştı. Jewiss, yeni iOS 15’i gördüğünü ifade ediyor.

Connor Jewiss isimli kullanıcının paylaştığı Tweet birkaç yeniliği belirtiyor. Bunlardan ilki karanlık modun arayüze daha çok adapte edilmesi. Yeni iOS 15’te karanlık moda birkaç ince ayar görmemiz mümkün.

Apple’ın Mesajlar uygulamasında yeniliklere gitmesi de mümkün. Daha önce de bazı kaynaklar bu yönde geliştirmeler yapılacağını doğruladı.

Ayrıca günümüzde güvenlik problemleri nedeniyle tüm mesajlaşma uygulamaları oldukça gündemde. Apple’ın da bu yönde bir hamle yapmasını bekleyebiliriz.

Ayrıca Apple’ın Sağlık uygulamasında beslenme alışkanlıkları ile alakalı yeni bir özellik yayınlaması da olası. Bu sayede beslenme bilgilerinizi girerek verilerinizi hesaplamanız ve saklamanız mümkün hale gelecek gibi gözüküyor.

Apple Sağlık uygulaması, sağlık hakkındaki verileri oldukça düzenli ve detaylı bir şekilde saklıyor. Bu sayede diyet ve sağlıklı beslenme gibi durumlarda daha verimli bir hesaplama ya da düzenleme yapmak pek uğraştırıcı olmuyor.

Aynı zamanda Apple’ın arayüz bazı dikkat çekici geliştirmeler yapacağı belirtiliyor. Bu değişikliklerin özellikle kilit ekranı tarafında yoğunlaşacağı söylentiler arasında.

Kilit ekranına eklenebilecek “widget” gibi yeni özellikler karşımıza çıkabilir. Ayrıca, bildirimler için de yeni ayarlar gelecek gibi gözüküyor.

Şimdilik tüm bu gelişmeler bir söylentiden öteye geçmiyor. Ancak bahsedilen bazı gelişmeler daha önce güvenilir kaynaklar tarafından da dile getirilmişti. Bu nedenle Connor Jewiss’in iddialarının doğru olması muhtemel.

iOS 15 Oldukça Dikkat Çekiyor!

Şirketin düzenli olarak geliştirdiği yeni iOS sürümleri ile iPhone’lar güncelliğini koruyor. Kullanıcıların cihaz satın alırken dikkat ettiği noktalardan biri olan yazılım konusunda Apple oldukça öne çıkıyor.

iOS 15 sürümünün iPhone 6S’ten başlayarak şirketin en güncel cihazı iPhone 12 serisine kadar tüm cihazlarda sunulması bekleniyor.

Daha fazla detaya şimdilik Apple’ın 7-11 Haziran tarihlerinde online olarak gerçekleştireceği WWDC konferansı ile ulaşacağız gibi görünüyor. Yakın zamanda gerçekleşecek etkinliğin neler getireceğini hep birlikte göreceğiz!

Sizler iOS 15 güncellemesi ile birlikte ne gibi yenilikler bekliyorsunuz? Yorumlarda bizlerle paylaşabilirsiniz!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2017 yılından beri çeşitli girişimlerde yer alıp içerik üreten Metin, girişimcilik konusuna oldukça meraklıdır. Teknoloji haberleri hakkında içerik üretmekten ve araştırma yapmaktan hoşlanır.