Instagram Hikayeleri Otomatik Çeviri Özelliğine Kavuşuyor!

Instagram hızla büyüyen kullanıcı sayısına sunduğu yeniliklerle buluşturmaya devam ediyor. Şimdi ise Instagram hikayeleri otomatik çeviri özelliği ile gündemde.

Instagram çeviri özelliğini 2016 yılında gönderiler ve yorumlar için kullanıma sundu. Bu özelliği kullandığınız dil haricinde ki tüm metinlerde kullanmanız mümkün. Sadece “çevirisine bak” butonuna basmanız yeterli.

Hikayede kullanılacak olan çeviri özelliğinin kullanımı ile oldukça basit. Hikayeleri izlerken üst kısımda kullanıcı adının hemen altında çevirisini gör butonuna basmanız yeterli. Sonrasında alt kısımdan belirecek olan pencerede hikaye üzerindeki metnin çevirisini görüyor olacaksınız.

Instagram hikayeleri otomatik çeviri özelliği tüm ülkelerde kullanıcılara sunulacağını ve 90’dan fazla ülkede aktif olacağını belirtti. Bu sayede Instagram kullanıcıları farklı dildeki hikayeleri rahatlıkla anlayacak.

Özellik önümüzdeki dönemde hesaplarda aktif olmaya başlayacak. Instagram tarafında çeviri yönündeki geliştirmeler devam edecek gibi gözüküyor. Bunun bir örneği de önümüzdeki dönemde sesli çevirinin mümkün olması olabilir. Bu konuda bir geliştirme içerik üreticileri için de harika bir seçenek.

Instagram storyler için çeviri özelliğini getiriyor.

Instagram Geliştirmeleri Bitmiyor!

Sosyal medya platformlarının sayısı arttıkça geliştirmelerde birbiri ardına gelmekte. Aynı zamanda kullanıcılar için farklı özellikleri sunan platformlar geri dönüşlere göre geliştirmelere devam ediyor.

Instagram da oldukça fazla güncelleme ile gündeme geldi. Instagram’ın geçtiğimiz yıl kullanıma sunduğu Reels 60 saniye desteğine kavuştu.

Aynı zamanda yukarı kaydırma özelliği Instagram kullanıcıları tarafından oldukça benimsendi. Şu an için yukarı kaydırmayı 10.000 ve üzeri takipçi için kullanmak mümkün. Ancak yeni sunulan bağlantı çıkartması, ekleyeceğiniz link ile kullanıcıların kolaylıkla adrese gitmesini mümkün hal getiriyor.

Şu an için bağlantı çıkartması deneme aşamasında. Türkiye de dahil olmak üzere birçok ülkede sınırlı hesap için kullanmak mümkün. Ancak gelecek dönemde de tüm hesaplar için kullanıma açılacak.

Sunulan özellikler kullanıcılar tarafından da oldukça olumlu tepkiler aldı. Ancak tek nokta Instagram’ın sunduğu yenilikleri belirli bir zamanlama ile sunması. Şirketin yaptığı yenilikler kullanıcılar tarafından oldukça ilgiyle takip ediliyor. Ancak bu yeniliklerin kullanıcılara ulaşması çoğu zaman uzun bir zaman almakta.

Her ne kadar geçen zaman uzun olsa da sunulan her yenilik platform kullanıcılarını ve içerik üreticilerinin dikkatini bir hayli çekmekte. Bakalım çeviri özelliğine tüm kullanıcılar ne zaman ulaşabilecek? Bunu yakında hep birlikte göreceğiz!

Sizler Instagram’ın hikayeler için sunduğu çeviri özelliği hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2017 yılından beri çeşitli girişimlerde yer alıp içerik üreten Metin, girişimcilik konusuna oldukça meraklıdır. Teknoloji haberleri hakkında içerik üretmekten ve araştırma yapmaktan hoşlanır.