Huawei ve NationStar, Mini LED için Ortak Çalışacaklar!

Huawei, dünyanın en büyük teknoloji üreticilerinden birisi olarak ön plana çıkmaktadır. Şirket, her geçen gün yeni geliştirdiği ürünlerle kullanıcılarına hizmet etmeye çalışıyor. Bu doğrultuda Huawei geliştiricileri, yeni ürünler tasarlamak konusunda oldukça dikkatli davranıyorlar. Bunun sonucunda bilindiği üzere şirket, yakın zamanda bazı ürünlerinde Mini LED kullanmaya başladı. Huawei, şimdi bu konudaki çalışmalarını hızlandırabilmek için Mini LED üzerine NationStar ile ortak çalışma kararı aldı.

Yapılan anlaşma, Huawei hayranlarını fazlasıyla heyecanlandırdı. Çünkü anlaşma kapsamında teknoloji meraklılarını önümüzdeki süreçte Mini LED panele sahip Huawei ürünleri bekliyor diyebiliriz!

Huawei ve NationStar, Ortak Mini LED Çalışmaları Sürdürecekler!

Teknoloji devi Huawei, yeni teknolojileri en yakından takip eden şirketlerin başında geliyor. Bundan dolayı şirket, kullanıcılarına sürekli en iyi ürünleri sunmanın yollarını arıyor. Bu doğrultuda geçtiğimiz günlerde Mini LED panele sahip Huawei ekranlar tanıtılmıştı.

Mini LED, piyasadaki en popüler ekran teknolojisi olan LED teknolojisinin yeni bir versiyonu diyebiliriz. Bu versiyonda kullanıcılar, LED ekranlara göre daha ince ekranları kullanma imkanı elde ediyorlar. Üstelik Mini LED paneller, bu inceliği minimum görüntü kalitesi kaybıyla sağlamaya çalışıyorlar.

Bundan dolayı teknoloji kullanıcıları Mini LED panelli ekranlara yoğun ilgi göstermeye başladılar. Teknoloji şirketleri de bu ilginin sonucunda Mini LED panele sahip ekranlar üretmeye çalışıyorlar. Bu şirketlerden birisi de Huawei oluyor. Şirket, yakın zamanda Mini LED panele sahip bazı ekran modellerini tanıtmıştı. Bunun üzerine Huawei hayranları, bu durumun sürdürülebilir olup olmayacağını merak ediyorlardı.

Huawei ve NationStar, Ortak Mini LED Çalışmaları Sürdürecekler

Çünkü Huawei, yüksek düzeyde Mini LED üretim kapasitesine sahip değil. Bu durumun farkında olan Huawei yetkilileri, Mini LED çalışmaları için National Star Optoelectronics ile anlaşma yaptılar. Anlaşma kapsamında iki şirket, ortak Mini LED panel çalışmaları yapacaklar. Bu noktada iki şirketin güçlerini birleştirileceği duyuruldu.

National Star Optoelectronics, temel olarak LED ekran üretimi ve araştırmaları konusunda çalışacak. Bunun yanı sıra Huawei ise yapay zeka ve çip üretimi konusunda çeşitli teknolojik altyapıları sağlayacak. Bunun sonucunda iki şirket yöneticileri de Mini LED panel üretimi ve araştırmaları konusunda ciddi yol alacaklarını düşünüyorlar.

Mini LED pazarı, henüz yeni gelişmeye başlayan bir pazar olduğu için bu ortaklık teknoloji takipçilerinde heyecan uyandırdı. Huawei ve NationStar ortaklığı sonucunda ortaya çıkacak Mini LED paneller, birçok kişi tarafından büyük bir merakla bekleniyorlar.

Kaynak: https://www.gizchina.com/2022/05/30/huawei-and-nationstar-optoelectronics-partner-for-mini-led-development/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.