HTC Yeni VR Cihazlarını 11 Mayıs’ta Tanıtabilir

HTC, Vive adını verdiği sanal gerçeklik gözlükleri ile VR konusunda oldukça önemli bir üretici konumunda. Buna ek olarak şirketin yeni ürünleri de merakla bekleniyor. İddialara göre HTC, 11 Mayıs tarihinde yeni VR cihazlarını tanıtabilir.

Yakın zamanlarda ortaya çıkan sanal gerçeklik teknolojisi hızla gelişmeye devam ediyor. VR, oyun oynamak haricinde gelişen teknoloji ile birlikte; mesleki konularda, eğitim-öğretim ortamlarında, otomotiv sektöründe ve daha birçok çeşitli sektörde kullanılmakta.

htc-vive-sanal-gerceklik
Yakın zamanlarda ortaya çıkan teknolojilerden olan Sanal Gerçeklik (VR) hızla gelişmeye devam ediyor.

HTC’nin Yeni VR Cihazlarını Çok Yakında Görebiliriz

HTC’nin, 11 ve 12 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek ViveCon 2021 etkinliğinde iki yeni sanal gerçeklik cihazını tanıtması bekleniyor.

Vive ve Vive Pro isimli cihazlar daha çok oyun ile ilişkilendirilirken, yeni tanıtılacak Vive Pro 2 ve Vive Focus 3 Business Edition’ın kurumsal sektörün ihtiyaçlarına yönelik olacağı tahmin ediliyor.

Tanıtılacak her iki cihaz için de herhangi bir görsel veya teknik sızıntı bulunmuyor. Ayrıca, her iki cihazın da bir bilgisayar bağlantısı gerektirme durumu hakkında bir bilgi yer almıyor.

Bu nedenle şirketin önemli rakiplerinden Oculus’un geliştirdiği Quest 2 modeli gibi kablosuz ve bağımsız bir tasarıma sahip olup olmayacağını 11 ve 12 Mayıs tarihlerinde görebileceğiz.

İddialara göre tanıtılacak olan bu iki yeni cihaz şirketin raporlarında geçiyor. Aynı zamanda bu cihazların bir e-ticaret sitesinde kısa bir süre listelendiği biliniyor.

Buna göre Vive Focus Business Edition 1.771 dolar, Vive Pro 2 1.012 dolar gibi bir fiyata sahip. Ayrıca, her iki cihazın da mayıs ayında satışa sunulması bekleniyor.

HTC yeni sanal gerçeklik cihazlarını tanıtıyor.
HTC’nin 11 ve 12 Mayıs tarihlerinde gerçekleştireceği konferansında iki yeni sanal gerçeklik cihazını tanıtması bekleniyor.

HTC Vive Air da Beklenen Ürünler Arasında

Etkinlikte tanıtılacağı düşünülen bir başka cihaz da HTC Vive Air oluyor. HTC Vive Air’ın, sporcular için özel olarak geliştirildiği söyleniyor. Spor ayakkabı yüzeyinden esinlenerek nefes alan ve terletmeyen bir yapıya sahip olduğu biliniyor.

Aynı zamanda tamamen çıkarılabilen kumaşı sayesinde kolaylıkla yıkanabiliyor. Bu sayede spor yapan bireyler içinde oldukça kullanışlı bir sanal gerçeklik gözlüğü piyasaya sürülmüş olacak.

Üstelik yakın zamanda sızdırılan bu model, henüz piyasaya çıkmadan iF Design Award ödülünü aldı. iF Design Awards’u mobilite kategorisinde ödül alan TOGG yerli otomobil projesinden hatırlamanız muhtemel.

Öte yandan HTC, Vive Air cihazının bir konsept olduğunu ifade ediyor. Bir başka deyişle, ürün hiçbir zaman karşımıza çıkmayabilir.

HTC şirketinin yeni VR cihazlarını açıklayacağı etkinliği ViveCon 2021’e resmi HTC Vive sitesi üzerinden kaydolmak mümkün.

Siz gelişen sanal gerçeklik teknolojileri ve kullanım alanları hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2017 yılından beri çeşitli girişimlerde yer alıp içerik üreten Metin, girişimcilik konusuna oldukça meraklıdır. Teknoloji haberleri hakkında içerik üretmekten ve araştırma yapmaktan hoşlanır.