HTC Metaverse Odaklı Desire 22 Pro’yu Tanıttı

Uzun yıllardır güçlü bir telefon ile kullanıcıların karşısına çıkmayan HTC yepyeni bir konsept telefon tanıttı. Metaverse odaklı yeni HTC Desire 22 Pro resmi olarak tanıtıldı. Telefonun teknik donanımı orta segmenti işaret etse de farklı özellikleriyle dikkat çekecek gibi gözüküyor.

HTC geçtiğimiz sene Desire 21 Pro isimli bir model daha piyasaya sürmüştü. Aynı Desire 22 Pro gibi Desire 21 Pro modeli de metaverse odaklı bir kullanım olanağı tanıyordu. HTC Desire 22 Pro modelinde ise metaverse konusunda farklı yaklaşımlar yer alıyor.

Şirketin geliştirdiği Vive Flow VR isimli yeni VR başlık HTC Desire 22 Pro için büyük önem taşıyor. Çünkü telefonun Vive Flow VR başlık ile tam uyumlu çalıştığı ifade ediliyor. Bu sayede cihaz, HTC’nin metaverse versiyonu olan Viverse ile bağlantı kurma konusunda yardımcı oluyor.

Yine de akıllara takılan birkaç soru işareti mevcut. HTC Vive Flow VR tüm Android telefonlar ile uyumlu bir şekilde çalışma yeteneğine sahip. Ancak Desire 22 Pro’nun bu durumda ne gibi bir avantajı olacağı şimdilik bilinmiyor. Fakat telefonun NFT konusunda da bazı özelliklerinin bulunduğu ifade ediliyor.

Şirketin resmi Tayvan sitesinde Desire 22 Pro’nun kripto varlıkları yönetmek için bir dijital cüzdan içerdiği belirtiliyor. Ayrıca bu sitede yapılan açıklamaya göre cihaz ücretsiz bir NFT ile beraber kullanıcıya sunuluyor. Ancak Birleşik Krallık sitesinde bu durumun yer almadığını belirtmek gerek. Bir başka deyişle şirket her ülkede bu hediyeyi vermeyecek gibi gözüküyor.

HTC Desire 22 Pro Özellikleri

Telefonun özelliklerinin orta segment bir modele benzediğini söylemek mümkün. Yine de ekran konusunda son derece başarılı gözüktüğünü belirtmek gerek. 6.6 inç boyutunda FHD bir ekrana sahip cihazın aynı zamanda 120 Hz yenileme hızı bulunuyor. Ayrıca ekranın üst tarafında noktalı bir tasarım ile 32 MP çözünürlüğe sahip ön kamera yer alıyor.

Cihazın donanım parçalarına baktığımızda ise Snapdragon 695 çip seti bizleri karşılıyor. Bu çip setine ek olarak 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanı da üründe yer alıyor. Ayrıca 4.250 mAh kapasiteli bir batarya cihazda mevcut. Hatta cihaz kablosuz şarj ve başka cihazları şarj etme imkanı da sunuyor.

Cihazın arka tarafında ise 64 MP çözünürlüğe sahip bir ana kamera bizleri karşılıyor. Ayrıca 13 MP ultra geniş kamera ve 5 MP derinlik sensörü de cihazda mevcut. HTC telefonda Android 12 işletim sistemini tercih ediyor. Buna ek olarak IP67 sertifikası ile su ve toza karşı da dayanıklılık gösteriyor.

İki farklı renk seçeneğine sahip cihaz Birleşik Krallık’ta 399 sterlinlik bir fiyat ile satışa çıkıyor. Ürünün gönderim tarihi ise 1 Ağustos olarak belirtiliyor. Ancak Türkiye pazarına girişi hakkında henüz resmi bir bilgi mevcut değil.

Kaynak: https://www.theverge.com/2022/6/28/23186110/htc-desire-22-pro-price-release-date-features-metaverse-flow-headset

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.