Honor 50 Yeni Snapdragon İşlemci ile Geliyor

İddialara göre dünyanın en büyük mobil işlemci üreticilerinden Qualcomm yeni bir işlemci üzerinde çalışıyor. Hatta GSMArena tarafından yapılan habere göre Honor 50, yeni Snapdragon işlemciyle birlikte satışa sunulacak.

İddialara göre yeni işlemcinin model numarası SM7325 oluyor. Bunun dışında Qualcomm, yeni işlemcinin adını ise Snapdragon 775G olarak belirliyor. Yapılan habere göre Qualcomm, bu işlemciyi yeni tanıttığı Snapdragon 780G’nin bir alt modeli olarak tasarlıyor.

Bilindiği gibi geçtiğimiz aylarda yapılan haberlere göre aynı model işlemci Xiaomi’nin bir modelinde kullanılacaktı. Fakat Xiaomi ve Qualcomm tarafından henüz böyle bir tanıtım yapılmadı.

Şimdilik ortaya çıkan bilgiler, yeni Snapdragon 775G’nin kullanılacağı ilk ürünün Honor 50 olacağını gösteriyor. Ayrıca, gelecek günlerde konu hakkında daha detaylı bilgilerin kendini göstereceği tahminler arasında.

Honor 50 Serisi Yakında Gelebilir

Geçtiğimiz günlerde Honor 50 serisi hakkında bazı bilgiler sızdırıldı. Seri Honor 50, Honor 50 Pro ve Honor 50 Pro+ olmak üzere 3 modelden oluşacak.

İddialara göre Honor 50’de Snapdragon 775G kullanılması bekleniliyor. Bunun dışında sızdırılan bilgilere göre de şirket, Honor 50 Pro ve Honor 50 Pro+ modellerinde Snapdragon 888’i tercih edecek.

50 ve 50 Pro modelleri arasında donanım anlamında bazı farklılıklar yer alacak. Honor 50 modeli donanım anlamında 50 Pro ve 50 Pro+ kadar güçlü olmayacak. Fakat yine de Honor 50 orta düzey telefon kullanıcılarına hitap eden bir model olacak.

Şirket tarafından henüz resmi bir tanıtım yapılmadığı için şu anlık telefonlar hakkında bilinen bilgiler bu kadar. Ancak iddialara göre Honor cihazları çok yakında tanıtacak. Bunun yanı sıra cihazların Türkiye’de de satışa sunulma ihtimali oldukça fazla.

Honor

Honor 20

Honor, son zamanlarda popüler olan Çin merkezli bir teknoloji şirketidir. Huawei, Honor’u bir alt kuruluşu olarak kurmuştu. Ancak Huawei ve Google arasındaki anlaşmazlık sonucu Honor, Huawei’den ayrı bir marka olarak yola devam etmeye başladı.

Honor şimdilik akıllı telefon, tablet ve giyilebilir teknolojik cihazlar üretiyor. Bunlar dışında Honor, son aylarda oyun şirketleriyle anlaşma yaparak oyunculara özel donanımlar da üretmeye başladı.

Cihazların donanım anlamında güçlü olması ve piyasadaki rakiplerine göre daha uygun fiyatla satılması kullanıcıların ilgisini çekiyor. Bu yüzden de markanın kısa sürede hızlı bir şekilde popüler olması oldukça normal diyebiliriz.

Sizce Honor 50 yeni Snapdragon işlemciyle gelirse nasıl bir performans gösterir? Honor 50 serisi ülkemizde satışa sunulursa satın alacak mısınız? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.