Hayran Yapımı​​ NFS Underground 2 Videosu Umut Aşıladı!

Hayran yapımı bir NFS​​ Underground 2 Remaster videosu bir grup Rus oyun fanı tarafından paylaşıldı. YouTube’da yayınlanan görüntüler serinin meraklılarına umut aşıladı.

Bir YouTube kanalı, Need for Speed ​​Underground 2’nin Remaster versiyonu için bir fragman yaptı. Son derece heyecanlandıran bu videoyu NFS hayranlarının kesinlikle izlemesi gerek.

NFS, yıllardır oyuncuları büyüleyen EA tarafından yapılan en popüler video oyun serilerinden birisidir. Şimdiye kadar 24 oyun piyasaya çıktı. Bunlardan en sonuncusu Need For Speed ​​Hot Pursuit’in yeni versiyonu oldu.

Ancak, neredeyse yirmi yıl sonra bile, NFS Underground ve Underground 2, bu serinin şimdiye kadar piyasaya sürülen en iyi oyunları arasındadır. Her ikisi de PC, PS2, Xbox ve Nintendo GameCube için piyasaya çıktı.

İki oyun eleştirmenler tarafından çok iyi not aldı ve piyasada da başarılı oldu. Underground’ın PS2 versiyonu, yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde 2,5 milyonun üzerinde kopya satarken Metacritic’ten 100 üzerinden 85 puan aldı.

Ayrıca, Ocak 2000 ile Temmuz 2006 arasında GameCube, PS2 veya Xbox için yapılmış en çok satan 6. oyun oldu. Underground 2 ise tüm dünyada 11 milyondan fazla kopya satarak harika bir ticari başarı elde etti.

Görüntüler “Keşke” Dedirtiyor

Şimdiye kadar, Need for Speed ​​Serisinde sadece bir oyun yeniden düzenlendi; o da geçen yıl piyasaya sürülen Hot Pursuit. Fakat oyun dünyası daha çok NFS Underground serisini yeniden görmek istiyor. İşte bunu bilen bir grup hayran NFS Underground 2 Remaster videosu hazırladı.

Serinin hayranları videoyu oldukça sevmiş gibi gözüküyor. Birkaç günde yüzbinlerce izlenme alan video, elli bini aşkın beğeniye sahip. Ayrıca, yapılan yorumlarda da oldukça güzel geri dönüşler mevcut.

Ancak, şimdiye kadar EA’dan resmi bir açıklama gelmedi. Buna karşılık Rus şirketi Odonata’nın, YouTube kanallarına yüklediği NFS​​ Underground 2 Remaster versiyonunun günümüz konsolları için geliştirilmiş olması durumunda nasıl görünebileceğine dair bir kanıt oldu.

Fakat ne yazık ki bunun gerçekleştirilme ihtimali çok düşük. Çünkü oyunda lisanslı arabalar ve müzik gibi telif hakkıyla korunan çok fazla materyal mevcut. Tüm bunların yeniden yapılması çok ciddi bir süreç ve bütçe gerektiriyor.

Yine de umuyoruz ki bu video EA için bir fikir oluşturur ve gelecek planlarına Underground ve Most Wanted serilerini de eklerler. Yorumlardan da anlaşılacağı üzere bu tarz efsaneleşmiş oyunları oyuncular da tekrar oynamak istiyor. Fakat daha iyi grafiklerle birlikte.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!