Halo Infinite Sızıntısı Ortalığı Karıştırdı!

Halo Infinite betasının başlamasının hemen ardından hikayenin bir sızıntısı ortaya çıktı. İşin en ilginç tarafı ise, bu durumdan Microsoft’un sorumlu olması.

Oyun sektöründe köklü bir geçmişe sahip olan Halo serisi, Xbox’ın en popüler oyunlarından bir tanesi. Aynı zamanda 2021 yılı içerisinde yeni Halo oyunu müjdesini veren geliştiriciler, Infinite adlı bu oyunun ücretsiz ve çok oyunculu olacağını duyurmuştu.

Geçtiğimiz günlerde Halo Infinite beta sürümünün açılmasıyla birlikte oyunun sızıntısı ortaya çıktı. Söylenenlere göre, Microsoft beta sürümünü yayınlarken oyunla alakalı çok önemli bir dosyayı da sızdırmış oldu. Halo Infinite yaratıcılarından Joseph Staten ise haberi Twitter üzerinden doğruladı.

Sızdırılan dosyada, Halo Infinite hikayesi hakkında oldukça uzun bir metin belgesi mevcut. Hikayenin sonunun açıklandığı bu metin, aynı zamanda oyun hakkında bazı açıklamalar da içeriyor.

Staten’in ifadesiyle, Halo Infinite sızıntısı oyun deneyimi açısından birçok şeyi mahvetme kapasitesine sahip. Bundan dolayı, sızdırılan dosyanın yayılmaması hem oyuncular, hem de geliştiriciler açısından en sağlıklı yol gibi gözüküyor.

Öte yandan, yayınlanan beta testine baktığımızda oldukça umut verici değişiklikler olduğunu görüyoruz. Valorant gibi oyunlara benzerliğiyle ilgi çeken Halo Infinite, ilerleyen zamanlarda çeşitli oyun modları içerecek.

Halo Infinite Konusu

Halo evrenine giriş yaptığımızda, 26.yüzyılda sibernetik bir atmosferde gözlerimizi açıyoruz. Genel olarak 2 paralel ana hikayenin bulunduğu bu evrende galakside, hızla yayılan insanlığın karşısına ”The Covenant” adlı bir Galaktik İmparatorluk çıkıyor.

Halo macerası, The Covenant adlı uzaylıların başlattığı savaşta insanlar yenilmek üzereyken başlıyor. Üst düzey ve gelişmiş asker olarak yönettiğimiz Master Chief karakteri, söz konusu evrende The Covenant ve ayrılıkçı gruplar ile savaşır.

Genel olarak hikayenin bu şekilde olmasına karşın, Infinite oyununda neler olacağını -Microsoft bunu yayana kadar- bilmiyorduk. Ancak Master Chief’i tekrar baş rolde göreceğimiz bilgisi mevcuttu.

Halo Infinite

Halo Infinite, insanlığın galaktik bir savaşı kaybettiği bir senaryoda geçiyor. İnsanlığın aldığı ağır yenilgi sonucunda, oyuncular Master Chief ve yapay zeka Cortana işbirliğinde uzaylılarla savaşıyor. Ayrıca oldukça renkli geçecek olan oyunun hikaye modunun bitmesi 40-45 saati bulabilir.

Bununla birlikte, Infinite’de önceki oyunlardan tanıdığımız Arbiter, Atriox, Locke ve Palmer gibi karakterler de olacak. E3 2021’de çıkan en iyi oyunlar listesinde olan Halo Infinite, oyuncuları hayal kırıklığına uğratmayacak gibi gözüküyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Uzun zamandır yoğun olarak oyun dünyasıyla ilgilenen, teknoloji meraklısı. Aynı zamanda bilim kurgu aşığı bir felsefe öğrencisi.