HackerConf 2022, 23 Mart’ta Gerçekleşecek!

Çoğu teknoloji kullanıcısı, hacker ismini duyunca kötü niyetli internet korsanlarını akıllarına getiriyor. Günümüzde gerçekleşen siber saldırılar düşünüldüğünde kullanıcılar, pek haksız değiller. Ancak sanal ortamda iyi niyetli hacker’lar da mevcut. Bu hacker’lar, internet kullanıcılarını bilgilendirmek için çeşitli etkinlikler düzenliyorlar. Bu etkinliklerden birisi olan HackerConf 2022 de 23 Mart’ta gerçekleşecek.

Dijital dünya geliştikçe, bazı negatif durumları da beraberinde getiriyor. Bu negatif durumların başında da siber saldırılar geliyor. Bu saldırılar hakkında bilinçlenmek için çeşitli eğitimler düzenleniyor. Ayrıca bazı teknoloji meraklıları, bu saldırıların ve saldırı sonucu yapılan savunmaların nasıl gerçekleştiğini merak ediyorlar.

Sizler de bu teknoloji takipçilerinden biriyseniz HackerConf 2022, tam size göre diyebiliriz! 23 Mart Çarşamba günü gerçekleşecek olan etkinlik, oldukça geniş kapsamlı içerikleriyle siber güvenlik meraklılarını kendisine hayran bırakacak.

HackerConf 2022, Kadınların Siber Güvenlikteki Etkisine Vurgu Yapacak

Siber güvenlik konusu söz olunca birçok kişi, bu alanda genellikle erkeklerin çalıştığını düşünüyor. Ancak durum pek öyle değil. Türkiye’de başta olmak üzere birçok ülkede siber güvenlik üzerine çalışan kadın sayısı oldukça fazla. HackerConf 2022 de bu konu hakkındaki ön yargıları kırmaya çalışacak diyebiliriz. Çünkü etkinlikte siber güvenlik üzerine konuşma yapacak olan kadın katılımcılar da mevcut.

Paylaşılan etkinlik akışı, teknoloji takipçilerini oldukça heyecanlandırdı. Çünkü katılımcılar, etkinlik sürecinde kendi kişisel deneyimlerinden siber güvenliğin detaylarına kadar birçok alanda bilgilendirme yapacaklar. Bundan dolayı etkinlik, özellikle siber güvenlik hakkında araştırmalar yapan kişiler için oldukça verimli geçecek diyebiliriz.

HackerConf 2022, Kadınların Siber Güvenlikteki Etkisine Vurgu Yapacak

Ücretsiz olarak gerçekleştirilecek olan etkinlik, online ortamda yayınlanacak. Katılımcılar, etkinliği belirlenen Twitch linki üzerinden takip edebilecekler. Bunun yanı sıra etkinliğin detaylı bilgilerine ulaşmak için etkinliğin Kommunity sayfasına da göz atabilirsiniz.

Siber güvenliğin git gide önem kazandığı günlerde HackerConf 2022, özellikle siber güvenlik üzerinde çalışmak isteyen kişiler tarafından yoğun ilgi görecektir. Bunun yanı sıra siber güvenlik, neredeyse her teknoloji kullanıcısını ilgilendiren bir konu diyebiliriz. Bundan dolayı 23 Mart Çarşamba günü 10:30-18:30 saatleri arasında gerçekleşecek olan etkinliğe kayıt yaptırarak etkinliği takviminize eklemenizi tavsiye ediyoruz.

Sizler HackerConf 2022 hakkında ne düşünüyorsunuz? Siber güvenliğin konuşulacak olduğu bu etkinliğe katılmayı planlıyor musunuz? Sizler de son zamanların en kapsamlı siber güvenlik etkinliklerinden birisi olan HackerConf 2022 hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://hackerconf.stream/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.