Google Pixel Fold Yeniden Ertelendi

Google tarafından geliştirilen Pixel Fold son gelişmelere göre yeniden ertelendi. Şirketin üstünde uzun süredir çalıştığı telefonu 2022 yılında piyasaya süreceği söz konusuydu. Ancak ortaya çıkan son bilgiler telefonun piyasaya çıkışı için 2023 yılını gösteriyor.

Geçtiğimiz dönemde Huawei ve Samsung başta olmak üzere birçok büyük telefon üreticisi katlanabilir bir model piyasaya sürdü. Bu modellerden bazıları küresel olarak dağıtılmasa da şirketlerin bir bölgede satışa çıkardığını söylemek mümkün.

Uzun süredir Google’ın da bu şirketler arasına katılacağı hakkında haberler ortaya çıkmakta. Öyle ki Google’ın Pixel serisi kapsamında çıkacak yeni modeliyle 2021 yılında kullanıcıların karşısına çıkacağı belirtilmekteydi. Ancak daha sonra şirketin bu tarihi 2022 yılına ertelediği hakkında bilgiler gündeme gelmişti.

The Elec tarafından öğrenilen yeni bilgiler ise telefonun piyasaya bir yıl daha geç çıkacağı yönünde. Normal şartlar altında Google’ın Pixel Fold modelini 2022 yılının son çeyreğinde tanıtacağı ifade edilmekteydi. Geçtiğimiz seneden beri üstünde çalıştığı bu telefonun ikinci defa ertelenmesiyle tarihler 2023 yılını gösterir hale geldi.

Google Pixel Fold Neden Ertelendi?

Konuyla ilgili paylaştığı içerikte The Elec, gecikme için bir neden de gösterdi. Konuya yakın kaynaklardan öğrenilen bilgilere göre telefon şu anlık Google’ın isteklerini karşılar nitelikte değil. Bir başka deyişle Google, telefonun henüz tamamlanmadığı düşüncesinde. Bu nedenle telefonun tanıtım ve piyasaya çıkış tarihi gecikmiş gibi gözüküyor.

Google, telefonun en önemli parçası olan ekran için Samsung Display ile çalışıyor. İki adet ekrana sahip olacak cihazda ana ekranın 7,57 inç, ikinci ekranın ise 5,78 inç boyutunda olacağı iddia ediliyor. Bunun yanı sıra ultra ince bir cam kapağın da telefonda yer alacağı belirtiliyor.

samsung galaxy z fold

Ancak Samsung Display’in üzerinde çalıştığı tek ürün Pixel Fold değil. Şirket, Samsung tarafından geliştirilen Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4 modelleri için de ekran üretiyor. OLED panellere sahip olacak bu telefonlar için küresel hedefin 15 milyon birim olduğu bildiriliyor. The Elec tarafından aktarılan bilgilerde Google’ın Samsung Display ile görüşme halinde olduğu da belirtiliyor.

Şimdilik Google Pixel Fold hakkında elde edilen bilgiler bunlarla sınırlı kalıyor. Google’ın telefonu ne zaman satışa sunacağı konusu ise belirsizliğini koruyor. Ancak son bilgilerin ışığında 2023 yılında Google Pixel Fold’un ilk örneklerini görmemiz mümkün.

Kaynak: https://www.thelec.net/news/articleView.html?idxno=4057

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.