Google Keşfet, Android 12 ile Güncellenecek

Kullanıcılarına birçok alanda hizmet veren Google, son yıllarda hizmetlerini hızla geliştirmeye devam ediyor. Bu hizmetlerin başında da Google Keşfet geliyor. Bir süre önce büyük bir güncelleme alan Google Keşfet, Android 12 ile birlikte tekrar güncellenecek. Google, yeni güncellemeyle birlikte kullanıcılarına daha kolay kullanılabilir bir hizmet sunmayı planlıyor.

Yazılara ve Videolara Anahtar Kelimeler Geliyor

Google, artık neredeyse her hizmetinde sade bir tasarım kullanmaya başladı. Bu hizmetlerden birisi de Keşfet olacak. Söylentilere göre şirket, Android 12 ile birlikte Google Keşfet için daha sade bir tasarım tasarlayacak.

Şirket, tasarım dışında hizmetin sınırlarını da genişletiyor. Yeni güncellemeyle birlikte artık makalelerde anahtar kelimeler yer alacak. Bu anahtar kelimeler, başlık ve alt satır arasında görünecekler.

Google, anahtar kelimeleri sadece internet makalalerine entegre etmeyecek. Bunun dışında YouTube videoları da anahtar kelime özelliğine dahil olacak.

Şirket, özelliğin ilk aşamasında her yazı ve video için 3 anahtar kelime atanmasını planladı. Ancak bazı kapsamlı video ve makalelerde bu anahtar kelime sayısı değişebilecek. Kullanıcılar, yazı ve videoların altında bulunan anahtar kelimelere tıklayarak benzer anahtar kelimelere sahip içerikleri görebilecekler.

Bunun dışında yeni tasarımla birlikte anahtar kelimeler için de bir menü geliştirilecek. Kullanıcılar, bu menüde karşılarına çıkan anahtar kelimeleri “ilgilenmiyorum” şeklinde işaretleyerek anahtar kelime tercihlerini belirleyebilecekler. Böylece Google Keşfet, kullanıcıları için daha işlevsel bir hâle gelecek.

Yazılara ve Videolara Anahtar Kelimeler Geliyor
Görsel Kaynağı: 9To5Google

Bilindiği üzere Google, bu özelliği geçtiğimiz aylarda geliştirmeye başlamıştı. Ancak özelliğin ilk aşamalarında makale ve video sayısı oldukça kısıtlıydı. Şirket, yeni güncellemeyle birlikte bu özelliğin kapsamını genişletecek. Özellik, böylece daha çok kullanıcıya hitap etmiş olacak.

Araştırmacılar, Google’ın özelliğin kapsamını Android 12 ile birlikte genişleteceğini söylüyor. Böylece Android 12 güncellemesi alacak olan telefon kullanıcıları, yeni Keşfet özelliklerinden faydalanabilecekler.

Google, Keşfet’e son zamanlarda işlevsel özellikler kazandırmaya başladı. Fakat özellik, bazı kesimlere göre hâlâ beklenen ilgiyi göremedi. Bu yüzden şirketin önümüzdeki günlerde yeni özellikler geliştirmesi oldukça olası gözüküyor.

Google’ın önümüzdeki aylarda atacağı olası adımlarla alakalı net bilgiler bulunmuyor. Fakat söylentilere göre şirket, özelliğin kullanılabilirliğine odaklanarak yeni özellikler geliştirmeye devam edecek.

Sizler Google Keşfet hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Google, Keşfet için ne gibi özellikler geliştirmeli? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.