Google Fotoğraflar için Yeni Bir Arayüz Test Ediliyor

Google Fotoğraflar son dönemlerde kullanıcı arayüzünde yaptığı değişikliklere hızla devam ediyor! Geçtiğimiz nisan ayında Google, “Kütüphane” sekmesini yeniden tasarlamıştı. Şimdi ise doğrudan kitaplık ile fotoğraf ve video paylaşımı için yeni bir kullanıcı arayüzünü test ediyor.

Kullanıcı arayüzünü bir kez daha değiştirmek için çalışan Google Fotoğraflar, tamamen yenilenmiş bir arayüz deneyimi sunuyor. Google Fotoğraflar 5.96 sürümünün bir sunucu güncellemesinde yeni arayüz ortaya çıkıyor. Yeni açılır kullanıcı arayüzü, kitaplık aracılığıyla fotoğraf ya da video seçerken kendini gösteriyor.

Aynı zamanda yenilenen kullanıcı arayüzü, “Paylaş”, “Ekle” ve “Sil” gibi birincil seçenekleri de beraberinde getiriyor. Ayrıca bu liste seçeneklerinde cihazdan içerik silme, arşive taşıma veya kilitli klasöre taşıma da yer alıyor. Böylece pek çok işlemi gerçekleştirmek mümkün hale geliyor.

Google Fotoğraflar Yeni Kullanıcı Arayüzü Değişimlerini Sürdürüyor

Google Fotoğraflar’ın arayüzündeki değişimler son zamanlarda devam ediyor. Daha öncesinde Google, uygulamanın ‘Paylaşım’ bölümünde büyük bir güncelleme duyurmuştu. Bu güncelleme ile birlikte albümler ve paylaşılan içeriklerin sıralanması ve çeşitli kısayol tanıtımları yer alıyordu.

Tüm bunlar ile birlikte son güncelleme, kullanıcı arayüzündeki değişimler ile dikkat çekmeye devam ediyor. Ancak güncellemenin ne kadar geniş bir kesim için yayınlanacağı henüz belli değil. Aynı zamanda şu anda sınırlı bir test aşamasında yer alıyor. Uygulamanın son güncellemeleri ile birlikte de kullanıcı arayüz değişikliğinin ortaya çıkması bekleniyor.

Google Fotoğraflar yenilenen kullanıcı arayüzü, görsele tıklamadan daha fazla seçeneği entegre ediyor. Böylece arayüzü kullanışlı hale getiriyor. Google Fotoğraflar kullanıcıları artık daha fazla yukarı kaydırmaya gerek duymayacak gibi gözüküyor. Yeni arayüz ile kullanıcılar yukarı kaydırmaya gerek kalmadan açılır pencereye ulaşabilecek.

Ayrıca alt bölümde bir albüme fotoğraf ya da video eklemek veya konum göndermek için bir kısayol yer alacak. Tüm bu seçenekler doğrudan ve kolay arayüz kullanımını sağlıyor. Öte yandan seçeneklerin tümü birden fazla fotoğraf ve video seçerken görünmeye devam ediyor.

Sınırlı kullanım test aşamasında bulunan yeniliğin en son güncellemeler ile faaliyete geçeceği ön görüler arasında. Ancak geniş kapsamlı resmi bir bilgi olmadan detay vermek mümkün değil.

Bu Google Fotoğraflar’ın son dönemlerde arayüzünde yaptığı ilk değişiklik değil. Öte yandan Google, nisan ayında ‘Kütüphane’ sekmesini yeniden tasarlamıştı. Sizler de Google Fotoğraflar’ın yeni özelliği hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ile paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://9to5google.com/2022/07/05/google-photos-library-pop-up/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Girişimler odaklı araştırma yapmayı çok seviyor. Bir zamanların uluslararası ilişkiler öğrencisi olarak analiz yapmaya bayılıyor. Teknoloji ile alakalı paylaşımların da takipçisi olarak analiz edip, yorumluyor.