Google Family Bell ile Evde Eğitim Daha Kolay

Aileler alışılmadık bir okul sezonunu bitirmiş ve yenisine hazırlanırken; bugün Google, Nest hoparlörlerinde ve akıllı ekranlarında öğrenmeyi daha eğlenceli hale getirmeyi ve çalışan aileleri biraz daha organize etmeyi amaçlayan bir güncelleme yaptığını duyurdu. Bu güncellemeler, birçok kullanıcının özellikle istediği, belirli bir kullanıcıya veya ekrana yayın yapabilmeyi de içeriyor. Yeni çıkan güncelleme Google Family Bell ile, evden eğitim çok daha kolay hale gelecek.

Google Family Bell

Family Bell, hoparlörlere ve ekranlara sunulan basit bir zaman yönetimi özelliğidir. Aile, Home uygulamasında, aile üyelerine belirli bir etkinliğin zamanı geldiğini hatırlatmak için ziller ayarlayabilir ve önemli etkinlikleri hatırlatabilir. İstediğiniz her şey için bir zil yapabilir, adlandırabilir, ne zaman başlayıp ne zaman kapanacağını belirleyebilirsiniz. Ayrıca uygulamada tekrarlanan süreleri ayarlayabilir ve hangi ekran veya hoparlörden çalacağını seçebilirsiniz.

Google family bell
Google ile Evden Eğitim

Google Family Bell’e girdikten sonra teneffüs, şekerleme zamanı veya matematik zamanı gibi aktiviteler için önceden yüklenmiş önerileri seçebilir veya kendi zilinizi oluşturabilirsiniz. Ziller belirli cihazlarda ve aynı zamanda görünecek şekilde de ayarlanabilir. Örneğin belirli bir uyarı zilini, mutfak akıllı ekranına, farklı bir mesaj içeren diğer zili de oturma odasının hoparlörüne, her ikisi de aynı anda olacak şekilde gönderebilirsiniz.

Bu, ailelerin her saat başı çalan okul zillerine sahip bir kampüse benzer bir ortam yaratmaları için en uygunu gibi görünüyor. Ancak yaklaşan etkinliklerin işitsel bir hatırlatıcısına ihtiyaç duyan herkese de yardımcı olabilir. Evde saatlerin birbirine karıştığı yerlerde çalışan kişiler, bunu öğle vakti hatırlatıcısı veya egzersiz yapmaya başlamak için bir ipucu ayarlamak için kullanabilir. Her gün bir hatırlatıcı ayarlamak veya hiçbir şey söylemeyen bir alarm vermek yerine Google Family Bell’in kurulumu daha kolay görünüyor ve uygulama her bir zil sesinin etiketinin ne olduğunu okuyabiliyor.

google family bell
Family Bell

Akıllı ekranlar ve hoparlörler, eğitim özelliği dışında her gün farklı bir hayvanı ele alıp, onunla ilgili bilgiler, etkinlikler, sesler ve çizimler de gösteriyor. Hatta çocuğunuza onun resmini çizmesi için meydan okuyor. Nest akıllı ekranınıza veya hoparlörünüze “Hey Google, günün hayvanını anlat!” dediğinizde o gün seçilen hayvanla ilgili şeyleri dinleyebilirsiniz.

Evde Okul Deneyimi

Bugün açıklanan diğer yeni araçlar da evde okul benzeri bir deneyim yürütmeyi kolaylaştırmakla ilgiliydi. Örneğin Asistan’a “okul gününü başlat” dediğinizde, akıllı hoparlörleriniz ve ekranlarınız okul koridorlarındaki dolapların sesleri gibi sesler çalacaktır.

Bu özellikler okul deneyimini tamamen tekrarlayamasa da, Google Family Bell hayatınıza rutin bir bakış açısı getirebilir. Bugün itibariyle birçok ülkede uygulanmaya başlanan Family Bell’in yaygınlaşıp geliştirilmesi de bekleniyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojik mitleri araştırmayı ve ürün incelemeleri yapmayı çok seven, sanatsever, meraklı bir endüstri ürünleri tasarımı öğrencisi.