Google Doodle İçin Artık Oy Verebileceğiz

Google’ın 2020 yılı için kullanacağı Google Doodle’ı belirlemek için oy verebilmek artık mümkün. Oyunuz Google için Doodle 2020 müsabakasındaki ulusal finalistleri belirleyecek ve muhtemelen bazı genç sanatçıların hayatını değiştirecek.

Birkaç ay önce Google, 2020’de Google ana sayfasında yer alacak bir Doodle oluşturmak için yıllık K-12 yarışması için başvuru taleplerinde bulundu. Şirket tüm gönderilen Doodle’ları tek tek inceledi ve Google 2020 Doodle’ı için oylamayı erişime açtı. Yarışmaya artık kendi Doodle çizimlerinizi göndermeniz için geç olsa da, mevcut finalistlere oy vererek gelecek olan Doodle’ı belirleyebilirsiniz.

2020 Senesi İçin Doodle

Her sene düzenlenen Google için Doodle yarışması, Amerika’daki  genç sanatçıların eserlerini internet ortamında tanıtmasının ve yaymasının en önemli yollarından biri haline geldi. Şirket düzenlediği her Doodle yarışması için bir tema beliriyordu ve 2020 için şirketin belirlediği tema, nezaket oldu. Google, Doodle başvurularını 20 Mart tarihine kadar kabul etmişti. Ardından şirket gelen başvuruları K-3, 4-5, 6-7, 8-9 ve 10-12 olarak beş gruba ayırdı. Şirket başvuruları aldıktan sonra 54 eyalet ve bölge kazananını belirledi. Şimdi ise Google kullanıcılarının oylarıyla şirket bunu beş ulusal finaliste indirecek. Bu beş finalisten biri de Doodle yarışmasının galibi olacak.

Artık Google Doodle İçin Oy Verebileceğiz

Yarışma Amerika çapında düzenlendi ancak dünyanın her yerinden Google kullanıcıları Doodle’ı belirleyecek oylamaya katılabiliyor. Siz de katılmak istiyorsanız buraya tıklamanız yeterli. Ayrıca siteye girdiğinizde yarışmadan şirketin ne gibi beklentiler umduğuna dair bilgilere de erişebileceksiniz.

Google Doodle

Her Google kullanıcısı arama motorunu açtığında karşısına çıkan Doodle’ları sevmiştir. Özel günlerde ve zamanlarda, farklı temalarda karşımıza çıkan Doodle’ların bazıları interaktif olarak da kullanıcılar tarafından oynatılabiliyor. Özellikle olimpiyatlarda veya FİFA Dünya Kupası zamanlarında Google, mini oyun tarzı Doodle’lar sunabiliyor. Bu da zaten hali hazırda popüler bir arama motoru olan Google’ı daha heyecanlı hale getiriyor.

Eğer Google’ın önceden farklı zaman dilimlerinde çeşitli temalarda hazırladığı Doodle’lara göz atmak istiyorsanız arama motoruna sadece ‘’Google Doodle’’ yazmanız yeterli olacaktır. Ardından karşınıza kendine özgü olan ve farklı konuları ele alan Doodle örnekleri çıkacaktır.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Okumayı ve eleştirmeyi sever. Motor sporlarının sıkı takipçisi. Petrolhead.